| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre chakre? Credeti ca exista?

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Nu.Biblia nu vorbește despre chakrele energetice ale corpului uman.Acesta este un concept care are mai degrabă legătură cu yoga, decât cu Biblia.

15 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Halal rahat de raspuns ai mai premiat. Daca nu scrie in biblie, deci nu exista. Nici internetul sau curentul electric nu sunt in cartea aia de rahat, deci nu exista.

Ca sa fim pe subiect, chakrele exista. Centrii energetici ai organismului uman pot fi chiar fotografiati (fotografia Kirlian).

| Clorox a răspuns (pentru KodrutZ):

Fiecare crede in ce vrea nu?

| KodrutZ a răspuns (pentru Clorox):

Cind discutam de barbosul boss vs mos craciun vs zina maseluta, da, ai dreptate. Cind discutam de ceva care poate fi FOTOGRAFIAT si MASURAT, atunci nu mai discutam de "cred" sau "nu cred". Bine, putem discuta in acelasi mod in care discutam de faptul ca pamintul e plat sau nu.

| Clorox a răspuns (pentru KodrutZ):

Cred ca ai dreptate, sincer raspunsul tau merita funda, (Sunt nou pe TPU)
Dar oricum, eu am pus intrebari mai ciudate, de care am fost judecat. Ca orice om, vreau raspunsuri, dar nu ai de la cine sa primesti deoarece multi sunt copilasi care nu au ce face cu timpul si nu stiu domeniul. De exemplu am pus intrebari despre credinta si nici nu am stiut ce sa mai cred! Dupa ce ca esti ''ratacit'' te mai si deruteaza!

| KodrutZ a răspuns (pentru Clorox):

Nu conteaza, mi se rupe de funda. E bine sa fii lamurit asupra adevarului.
Legat de credinta, e ceva personal si trebuie' sa te apuci sa studiezi tu problema si sa eviti efectul de turma. Fie ca alegi sa ramii impartial sau sa fii credincios, cel mai important e sa nu lasi dogmele/curentul general sa te deformeze pe tine.

| Clorox a răspuns (pentru KodrutZ):

Mersi mult, chiar m-ai ajutat!

| TrăieşteClipa a răspuns:

Eu stiu ca exista, credinta o las altora.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu esti energie, atunci ce esti? Exista!

Răspuns utilizator avertizat
| VladimirConstantin a răspuns:

IISUS vine fratilor. Sunteti pregatiti sa ii primiti jerfa? Eu da.
Umiliti batjocoriti prin sabie si foc am trecut. Curand o sa fim razbunati. Fiecare dintre voi. Toti care ne-am rugat zi si noapte. Copi si famelile voastre. IISUS o sa ne razbune fratilor, va zic. Va trimite nimicitorul asupra vrasmasului. Ateilor temeti-va in fata maniei Sale. Indurare a fost destula, e timpul osandei.

| NadoluRobert1 a răspuns:

Da există, sunt cele 7 glande din corpul tău care le-ai învățat la biologie. Păcat că lumea nu vede asta și nu înțelege sistemul. dacă vrei să afli mai multe poți cumpăra cărți de aici:
http://agnimundi.ro/