| BeyondTheDarkSun a întrebat:

Ce parere aveti despre crestinii care incearca sa enerveze cu o umoristica inutilitate ateii? Nu-si dau seama ca doar prostia le iese in evidenta?
Crestinilor,cred ca dupa isprava ce-ati facut-o pe TPU,mergeti la Icoana,laudandu-va lui Dumnezeu, fiind mandri ca sunteti preferatii Lui.Dobanditi ceva?

13 răspunsuri:
| axeldavid a răspuns:

Uu cred si nu cred dar crestini depe TPU la categoria religie sunt incuiati rau de tot.

| RAY a răspuns:

Eu cred ca in fiecare crestin exista o doza de ateism vezi si tu sa se declari ateu e greu,esti indrumat de mic spre religie cand esti mare iar spre religie,daca te indoiesti de religie esti numit pagan,satanist,imoral etc
asa ca cred ca aceasta frica fata de societate,iadul imaginar, pedapsa tine omul pe loc, nu ti-a spus nimeni daca ti frica de dumnezeu? vezi tu prin frica religia exista, nu prin iubire, nu exista iubire unde exista frica logic

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Ai o parere prea buna despre tine! Ai o oala prea mare in care-i bagi pe toti; mi se pare ca nu-i locul intrebarii tale la acest capitol RELIGIE nu de alta dar nu e nimic consructiv. Craciun fericit si un pic de intelepciune! intelepciunea nu e = cu inteligenta!

| BeyondTheDarkSun explică:

Ai avut sansa sa nu postezi raspunsul, si ai pierdut timpul de pomana, scriind baliverne fara sens.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se duc la icoana abia dupa ce si-au umplut burta cu sarmale, sorici, friptura, cozonac, carnati, si desigur, alcool. Prostia e la ea acasa in zilele acestea, mai ales astazi. Cand in loc sa sarbatoreasca nasterea semizeului, sarbatoresc prostia si aroganta.

| 3xfemeie a răspuns:

Ce alegi? Sa-ti urez Craciun fericit sau sa-ti dedic o poezie?

| BeyondTheDarkSun explică (pentru 3xfemeie):

Cum doresti.Numai de bine sa fie laughing

| 3xfemeie a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

De bine, de bine! Craciun fericit!
Si o dedicatie pentru momentul de aseara, cand tu si alti baieti buni, ati reusit "sa faceti praf" o copila :
Pe un camp cu viorele,
Creste multe ghiocei.
A venit mandrele mele,
Sa culeaga ei pe toti!

| BeyondTheDarkSun explică (pentru 3xfemeie):

Eh,doar glumeam.laughing.

| 3xfemeie a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Niciodata nu stii ce efect poate avea o gluma, aparent nevinovata, mai ales aici.

| InstructorulTauDeFitness a răspuns:

Nu are rost sa te iei de crestini.Ei deja sunt incuiati, bine manipulati de biserica si preoti.Ei au de parcurs mult pana sa atinga o inteligenta minima capabila sa ne comenteze pe TPU.Nu-s inteligent dar stiu ca crestinii nici pe atat! Peace

| Ferenin a răspuns:

Pot sesiza de la o posta lipsa ta de inteligenta. Pana la urma tu ce vrei de fapt sa afli ca ateu despre noi ca si crestini? Chiar atat de tare te supara faptul ca existam ca fel de a fi pe pamant ca oameni? Sau doar faci trolling la fel ca restul?

| BeyondTheDarkSun explică (pentru Ferenin):

Mai preafericitule, lipsa mea de inteligenta iti umbreste euforia ta perpetuu.Mai plangi, caci Dumnezeu e insetat.