| GavrilGabriel1999 a întrebat:

Ce părere aveţi despre cultul penticostal, dar despre creştini după evanghelie, sau cultul ortodox? Eu cred că credinţa adevărată presupune o relaţie corectă cu Dumnezeu, presupune să-l primeşti pe Domnul IISUS HRISTOS ca mântuitor al tău, şi să trăieşti conform cu Biblia.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Fanatici religiosi, cei mai mari fanatici, daca nu esti cu ei esti cu diavolul simplu, hai ca cu ortodoxi mai poti discuta, rar un ortodox sa isi pomeneasca de religia lui, dar ei fac propaganda si se baga in viata ta, stiu sa manipuleze omul emotional, scopul cotizatia de 10%,mergi la ei si vezi numa masini scumpe,eu am auzit un pastor care spunea ca cica prima oara sa adunam avere apoi sa mai vedem si de dumnezeu, pai iisus ce a adunat? se dau sfinti si ei, uni sunt ok dar multi dupa ce iasa dn biserica li se vede adevaratul carcater, nu-mi place ca te obliga sa vi la ei la biserica, te intreaba de familie, parinti, frati chesti de care ortodoxi nu te intreaba, a trai conform bibliei inseamna a isi iubi aproapele indiferent de religie nu de al judecata

5 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Iisus a venit pe planeta sa-si rezolve propriile probleme, iar
Biblia este o culegere de legende culese de evrei de pe unde au umblat.

| Mclaren12 a răspuns:

Indoctrinati peste indoctrinati. Cristos nu a existat niciodata, cat despre Yehova, pana si evreii au admis ca l-au inventat. Cata credinta oarba puteti avea?

Răspuns utilizator avertizat
| GavrilGabriel1999 explică:

"cilice"? Ce înseamnă asta?

| Daniela_Claudia_1992 a răspuns:

Nu este obligatoriu sa ai o religie ca sa crezi in Dumnezeu

Dacă crezi cu adevărat și faci fapte bune din inima fără sa știe stânga ce face dreapta ești mântuit de ce spun asta pentru ca degeaba crezi dacă nu faci fapte nu doar credință te mantuie ci și faptele de ce spun sa nu știe nimeni când faci o fapta buna și nu sa faci ca sa te calești tu ca faci fapte bune pentru ca lui Dumnezeu nu-i place fala și mândria