| AvalohAlyn a întrebat:

Ce parere aveti despre duhovnici?
Mai exista duhovnici buni in Romania?

7 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Exista, dar mai greu sa gasesti asa ceva.

| milan9 a răspuns:

Nu e greu de loc. Dar la fel ca si in cazul strutului, e nevoie de scos capul din nisip. Nu pe TPU ai sa-l gasesti, si nici navigarea pe Facebook e cea mai potrivita cale. Duhovnicul il gasesti in Biserica.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Intr-o tara de corupti si de smecheri un duhovnic bun mai rar ca dinozaurii adica e o minune in ziua de azi ca sa gasesti pe cinava care sa te ajute. Sarsaila ia corput pe toti cam 75% din ei restul sunt in concediu.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Aici daca esti prost te vor distruge cei din jurul tau.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Aici esti sclavul perfect in locul potrivit cu alte cuvinte bine ai venit in iad.

| Cameliapantiru a răspuns:

Duhovnicul nu te ajută cu nimic, dimpotrivă, îți deformează percepția asupra realității (te învață să te rogi, să vii la biserică, să postești etc, în loc să te învețe să îți confrunți problemele și să muncești zilnic și susținut pentru a ajunge acolo unde îți dorești). Nu pierde timp pe la preoți și biserici, mai degrabă caută un psihoterapeut foarte bun și ține-te de el (minimum o ședință pe săptămână timp de un an de zile, respectă toate recomandările lui și pune-le în practică) și, în paralel, citește cărți foarte bune, pentru a-ți dezvolta cultura generală. Decât să stai o oră de vorbă cu duhovnicul, mai bine folosește acea oră făcând ceva folositor dezvoltării tale (de exemplu, să citești în acea oră 50-60 de pagini sau să faci sport- te vei simți mai bine și vei fi mult mai câștigat).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O parere proasta si nu.