| Rombix a întrebat:

Ce parere aveti despre ezoterism?

3 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Ezoterismul este o învățătură ocultă. Cei care se bazează pe Biblie, nu accepta această învățătură deoarece în spate se alfa spiritismul.Deuteronomul18:10-12.

| RAY a răspuns:

Basme bazate pe NIMIC, nu exista dumnezeu, diavol si alte basme

| DeyCj a răspuns:

O părere bună.Cei ce zic că sunt basme înseamnă că nu au reușit să progreseze spiritual îndeajuns încât să simtă că există și altceva în afară de ceea ce văd.Nici eu nu am crezut până sa simt pe propria-mi piele.Chestii ce nu ai cum să le explici științific, dar există; Şi da, am toate țiglele pe casă, nu am baiuri cu capul.