| cosssmyn a întrebat:

Ce parere aveti despre http://crestinismulexpus.blogspot.de/? m=1?

Răspuns Câştigător
| CinevaAnonimă a răspuns:

Numai prostii. Religia ortodoxa nu a,, furat" de la alte religii. Ea este singura in care te poti mantui.
Iisus este Calea, Adevarul si Viata. Cine nu iubeste pe Fiu, nu il iubeste nici pe Tata.
Citeste Ioan 3:16 si Ioan 3:36.
Pentru cei care nu cred, nu cred ca mai am ceva sa le spun. Pentru cei care cred, va rog, nu credeti toate prostiile de pe net.

| cosssmyn explică (pentru CinevaAnonimă):

Am eu ceva sa le spun celor care nu cred sa caute dovezi vii si vor gasi chiar si in ei daca nu in altii.

| CinevaAnonimă a răspuns (pentru cosssmyn):

Crede-ma, sunt unii(atei), care chiar daca ar vedea cum inviaza mortii, nu ar crede. Ar prefera sa spuna ca au vedenii. Sau daca l-ar vedea chiar pe Dumnezeu, ar prefera sa spuna ca sunt nebuni, dar nu sa creada. Dar pana la urma toti se vor convinge de existenta Sa.

| RAY a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Cand vom vedea vom crede inca nimeni nu a vazut asa ceva

| CinevaAnonimă a răspuns (pentru RAY):

Cand va fi asta? La Judecata?

| RAY a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Nica asta nu-i iubire e frica, daca nu crezi in dumnezeu vei arde vesnic in iad ce iubire e asta?

| CinevaAnonimă a răspuns (pentru RAY):

Dar faptul ca Iisus s-a rastignit a fost din iubire; faptul ca Dumnezeu ne considera fapta buna pana cand si gandul de a face ceva bine; faptul ca ne invata sa fim blanzi, milostivi, smeriti, etc. Daca Dumnezeu a dat aceasta porunca a iubirii, inseamna ca trebuie sa o respectam fara sa cautam felurite metode de a o respinge.

| RAY a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Iisus nu sa rastignit si a fost rastignit pentru ideile sale

| CinevaAnonimă a răspuns (pentru RAY):

Care idei, mai precis?
El a venit in lume pentru a birui moartea, pentru a ne mantui, iar pentru aceasta era necesar sa moara.

| RAY a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

De ce nu putea dumnezeu ierta lumea fara ca sasi sacrifice propiul fiu?

Răspuns utilizator avertizat
| CinevaAnonimă a răspuns (pentru RAY):

Putea, dar lumea nu avea sa se schimbe.

| RAY a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Pai s-a schimbat? Eu nu vad

| CinevaAnonimă a răspuns (pentru RAY):

Da,s-a schimbat mult de la nasterea Sa.

| cosssmyn explică (pentru RAY):

Asta pentru ca nici nu ai citit nimic in afara de biblie si de socrate, darwin, etc. pune mana si documenteaza-te mai bine despre minunile care au existat si despre experientele pe care oamenii le-au avut cu ei citeste despre Sfantul Efrem, cauta videou despre Pr. Ciprian Negreau cand marturiseste despre Arsenie Boca, te avertizez vei gasi controverse dar nu te opri, cauta mai departe la fel cum cauti ce droguri sau masini ori tigari sau femei sa mai incerci la fel sa cauti si adevarul despre Dumnezeu!

Cauta-l si il vei gasi crede-ma nu te lasa spalat pe cap de mass media, cauta sfintii inchisorilor pentru ce au suferit ei atat si cum au rezistat torturilor, cauta luptator mortal kpmbat convertit la ortodoxie, cauta bancherul american convertit la ortodoxie, cauta germanul convertit la ortodoxie ..sau te astepti sa fie promovate pe retele de socializare astea? Nu nu vor fi vor fi promovate doar lucrurile urate, daca nu exista Dumnezeu nu se incerca astuparea credintei si a religiei deci nu crezi in Dumnezeu nu crezi ca exista nici drac atunci de unde vine rautatea mandria orgoliul etc?

| RAY a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Nu s-a schimbat nimic omul tot rau este

| cosssmyn explică (pentru CinevaAnonimă):

Se spune ca cei mai stapaniti oameni de satan sunt intelectualii

| RAY a răspuns (pentru cosssmyn):

Toate minunile exista doar in mintea unei finte religioase, tu imi ceri sa fiu deschis spre religia ta dar tu de fapt ai o minte inchisa in fine

| cosssmyn explică (pentru RAY):

Logic ca este rau daca Satan controleaza lumea, daca ai fi stiut mai multe si te-ai fi documentat mai mult despre Dumnezeu ai fi stiut asta de ce si pana cand va fi

| RAY a răspuns (pentru cosssmyn):

Satanel este trimisul lui iahve ca sa ispiteasca credinta omului atat, traiesc intr-o tara crestina stiai nu?

| RAY a răspuns (pentru cosssmyn):

Desi iisus sau solomon sau moise a fost stapanit de satan?

| cosssmyn explică (pentru RAY):

Religia e frica? Atunci ce traiesti in zilele de astazi cum se numeste? Ce se numeste? Ai sa vezi ca nu vei putea vinde nimic fara pecetluirea numarului 666 care deja il are si institutul CERN cauta si ai sa vezi au fost prezise de de mii de ani. De unde aveau ei sa stie ce va urma? Si uite ca incet se implineste apocalipsa. Multi nu isi dau seama ce spalati am fost pe creier de la nastere prietene dar nu de Religie asta e o prostie. ci spalati de ceilalti, scopul omului pe pamant este de a se mantui, cum explici sufletul atunci? Ubde se duce atunci dupa ce mori? Mai cauta si documenteaza-te..si vino innapoi dupa ce ce le-ai ascultat si vazut si cele bune nu doar cele rele.

| RAY a răspuns (pentru cosssmyn):

Alooooooooo traiesc intr-o tara crestina sti?

| cosssmyn explică (pentru RAY):

Eu inchisa? Hai sa ne intalnim fata in fata si vedem. Cauta minunea raului Iordan de boboteaza cum isi schimba cursul si proprietatile, ia vezi du o sticla cu apa de la tine de acasa unui preot sa o sfinteasca ai sa vezi ca nu se strica, si multe altele

https://youtu.be/OgagNyceUZ0

| cosssmyn explică (pentru RAY):

Asa si cati sunt cu adevarat CRESTINI?
Din astia care merg duminica si tin sarbatorile sa se imbete ca porcii sunt toti. Cautai prietene pe cei adevarati si dupa aceea mai discutam

| RAY a răspuns (pentru cosssmyn):

Un creator care creaza miliarde de stele isi dovedeste existenta prin asemenea smecheri, culmea e ca nici macar voi crestini nu credeti in aceste minuni si singuri va contrazici ca religia lui e singura adevarata, mie nu ai ce dovedi Romania e o tara in proportie de 99, 99% crestina nu inteleg ce vrei sa dovedesti cu asta, in Romania sunt 5000 de persoane atee la o populatie de 18 milioane, ca sa inteleg ca 5000 de persoane reprezinta raul iar restul sunt sfinti

| cosssmyn explică (pentru RAY):

Cand a fost aruncat din cer Satan pe pamant daca stii astea? Atunci ar trebui sa stii si raspunsul

| cosssmyn explică (pentru RAY):

Pai na si te lasi ispitit de el cedand celor lumesti?

| RAY a răspuns (pentru cosssmyn):

Tu nu ai ce face acum sau? tu ai impresia ca eu am timp de pierdut? omule fiecare are dreptul sa creada in ce doreste el, ce sens are sa imi scrii aici romane si basme lasa-ma sa cred in ce vreau eu, daca voi ajunge la dumnezeul tau si voi arde pe veci in iad a fost alegerea mea, asta e ultimul meu raspuns, bye

| cosssmyn explică (pentru RAY):

Da si? Ce daca sunt 99.99 % conteaza esentaa cati dintre cei 99.99% o traiesc cu adevarat? si o respecta? Tu crezi ce vrei sau ce e real? Degeaba esti crestin si nu dai doi bani pe ea crezi ca, cu denumirea esti crestin? Adica tu te nasti electromecanic ai 2, 3 cunistinte si te crezi inginer sau cum? E ca si scoala degeaba faci doar teorie. si nu faci practica

| cosssmyn explică (pentru cosssmyn):

Bai " Campionul Zilei " daca ai fi macar la fel de campion si in realitate si nu ai mai urmarii faima.
Daca te dai campionul zilei ar trebui sa ai timp, ca sa te lase altii pe tine sa crezi in ce vrei ar trebui sa fie lumea indiferenta, dar uite ca mai sunt si oameni ca mine carora le pasa de altii nu doar de ei insisi, tu ai fost cel care a atacat oamenii crescuti cu dogme asta dovendind clar ca esti ateu, raspunsul tau a fost ciudat de la inceput punct.
intrebarea era ce parere aveti despre site nu ceea ce ai raspuns tu, dar tu raspunzi la vrajeala fara sa fie la subiect, trebuia sa raspunzi doar cu fals adevarat la fel ca si ceilalti, dar nu tu trebuia sa te faci inteligent desi nu esti doar ca sa fi campionul zilei pe TPU am observat ca e ceva in comun asta la voi "campionii zilei" si nu I don`t give a *** despre medalia aia ce naiba or fi la fel ca si tine, eu urmaresc dreptatea dar vad ca lumea devine tot mai falsa si ma disperati

| cosssmyn explică (pentru Ionut1492):

Pentru ca te iei dupa vorbe, vrei dovezi? cauta-le si le vei gasi, chiar si reale

44 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Un om crescut cu dogme nul va convinge un blog sa-si schimbe parerea, acel om va crede doar ceea ce corespunde credintei lui

| cosssmyn explică (pentru RAY):

Nu e neaparat dogma sunt multe fapte reale daca le cauti gasesti iar pe langa asta, pe mine personal ma motiveaza experientele si ceea ce am simtit

| TrăieşteClipa a răspuns:

Interesant.

| Nilsson a răspuns:

Citez exact din site:
`` Mai întâi de toate, Satan și Puterile Iadului nu cer închinare de sclav. Ei sunt prietenii noștri.`` Si incheie un articol cu HAIL SATAN!
Mai clar de atat nu se poate, acest lucru arata cine are interes sa distruga crestinismul. Dar tot eu sunt considerat habotnic

| cosssmyn explică (pentru Nilsson):

Nu observasem asta, bine de stiut

| Nilsson a răspuns (pentru cosssmyn):

Asa e, vezi articolul integral aici:
http://crestinismulexpus.blogspot.ro/2015/07/adevaratul-tetragramaton.html
Si mai vezi in colt in stanga jos ce ce site-uri partenere are acest blog: Bucuria lui Satan, Satanic Gay Community, etc.

Răspuns utilizator avertizat
| TabletaSB a răspuns:

Unele comparatii sunt cunoscute insa nu legitima adevarul crestinismului.
Numai daca citesti sacrul si profanul de Eliade, intelegi ceva din sensul primordial si ratiunile lucrurilor.
Numai daca ai citit cate ceva din fiecare poate poti face o comparatie. Altfel e de duzina si smintitor.
In sine blogul e smintitor pentru cei ce nu cunosc nimic iar pentru ceilalti insa trimite la anti crestinism.

| cosssmyn explică (pentru TabletaSB):

De Eliade chiar nu am reusit sa citesc prea mult decat cateva fraze populare insa consider ca in spatele ei se afla vreo secta americanoida