| deny23 a întrebat:

Ce parere aveti despre magia neagra? este periculoasa? cunoasteti persoane care practica asa ceva? ma refer in special la magia neagra practicata cu oginzi.

Răspuns Câştigător
| Varahil a răspuns:

Ai spus ca esti doar curioasa.Da,exista.Da, e periculoasa.Da, stiu oameni care practica sau au practicat asa ceva.Si mai stiu ca nici unul din ei n-a ramas intreg,nici la suflet,nici la trup,si n-a cunoscut nici pacea, nici fericirea, nici dragostea adevarata.Pentru ca diavolul nu poate da nimanui ceva ce el insusi nu are.

16 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Nu exista asa cevabatting eyelashes

Răspuns utilizator avertizat
| mgtow a răspuns:

Eu cred ca e minciuna magia neagra.

| NoNameJunior a răspuns:

Normal ca este periculoasa! mai ales daca este neagra! nu te baga in belele.mda,vrajitoarele si ghicitorile alea ciudate le practica. sfat:nu o face! vorba lui @oanaamaria:,, indiferent daca-i alba sau neagra, e periculoasa!"

| freakazoid a răspuns:

Aceeasi parere ca despre magia alba, ca nu exista!

| BlueDog a răspuns:

Da si este periculoasa. Unii ca sa practice astfel de magie isi vand sufletul.

| Pepsy92 a răspuns:

Tin sa va anunt ca magia neagra exista! la fel ca si spirite bune rele etc. Eu zic sa nu incerci sa faci prostii din astea ca nu te ajuta cu nimic, din contra o sa ai de suferit.

| deny23 explică (pentru Pepsy92):

Ai practicat sau practici asa ceva pentru ca din raspunsul tau asta am inteles.si esti sigura ca exista si ca o sa am de suferit daca o sa incerc asa ceva. daca stii mai multe detalii te rog sa-mi dai.multumesc frumos pepsy92

| Pepsy92 a răspuns (pentru deny23):

Nu, nu am practicat si nici nu o sa practic, dar sunt documentat in privinta acestui subiect. Eu ti-am dat un raspuns, magia neagra este pentru oamenii care vor rau/negru/intuneric/suferinta/durere happy. Stai linistit si schimbati inclinatia spre ceva practic si care poti face ceva frumos.

| oanaamaria a răspuns:

Doamne ce intrebare rolling eyes, vident ca-i periculoasa, e magie, indiferent ca-i neagra sau alba tot nu e buna, numai satanistii o practica. Nu te baga in chestii de astea!

| vrajitor666 a răspuns:

Daeu practic magia neagra si nu este periculoasa atit timp cit nu vrei sa te razbuni poti face si bine si rau daca ai nevoie sa te iubeasca o fata te pot ajuta si va veni in patru labe la tine imi trebuie decit o poza a iei o fac sa fie pe viata a ta

| norbyy a răspuns:

Exista cu siguranta. Este foarte periculoasa. Se face prin ritualul wicca si pentagrama.

| deny23 explică (pentru norbyy):

Norbyy poti sa-mi dai un id de mess sa vb mai multe ca vad ca stii cate ceva si poate ma poti ajuta cu anumite chestii.

| deny23 explică (pentru deny23):

Norbyy am vazut ca mi-ai raspuns dar mie nu-mi mai arata decat primul tau raspuns. daca vrei sa vb acesta este id meu crystinutza.crystina@yahoo.com

| deny23 explică:

Eu nu vreau sa o practic doar era asa o curiozitate despre ce cred unii oameni in legatura cu asta.si eu tind sa cred ca nu exista dar un amic a incercat sa-mi explice unele chestii iar acum sunt indecisa nu stiu ce sa cred. exista magie sau nu exista?

| thealchemist a răspuns (pentru deny23):

Nu stiu nimic despre nici o magie practicata cu "oginzi" dar magia neagra in general da dependenta.