| ErrorFound a întrebat:

Ce parere aveti despre masoni?
Mai usor cu "Bhuuuuaaaaa, illuminati", aici vorbesc strict de masoni. Nu ca Illuminati ar fi rai...

23 răspunsuri:
| usuk a răspuns:

O parere destul de "ok"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.glnur.ro/index.php
Pentru inculti e ceva de groaza, pentru cei culti sunt doar o organizatie ce au conservat obiceiurile si limbajul Angliei din evul mediu.

| wenwynig a răspuns (pentru anonim_4396):

Spui numai tampenii. Nu consider ca esti incult, esti doar prost informat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru cei cu grad mare de expunere la teoria conspiratie cititi si voi putina istorie:http://www.descopera.org/secretele-francmasoneriei/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista mituri care pretiind o alianta intre masonii si Iluminatii, dar realitatea lucrurile stau altcumva. Iluminatii doareau abolirea sistemului monah (adica democratie) si abolirea puterii biserici, deci puterea imediat i-a considerat anarhisti creadand mitul conform carora iluminatii planuiau sa conduca lumea. Iluminati din Bavaria a cazut insa masonii au fost de -acord cu unul din obiectivele iluminatiilor diminuarea puterii religioase, de fapt asta a si fost cauza pentru care au fost anatemizati de biserica catolica din anglica cu secole inaitea Iluminatiilor, pe de-alta parte era pro-monarhiei dar probabil si asta consta intr-o reforma a monarhiei.

| Demonull a răspuns:

Una mai buna decat hotii aia care se numesc preoti si care slujesc intr-o cladire numita biserica si la care merg toti prostalaii.mai bine va uitati la batman daca tot sunteti asa creduli..batman preot samurai..seamana intre ei.

| Scarbo a răspuns:

Un mason roman a declarat ca masonii sunt persoane patriote.

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Niste evrei care fura de la oameni tot ce se poate. Restul e vag, daca ne-am apuca sa discutam, am pierde timpul.

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru ViseleSmulgGratii):

Eu le zic j.i.d.a.n.i, dar ma corecteaza site-ul.

| ErrorFound explică (pentru ViseleSmulgGratii):

Adica toti masonii si francmasonii sunt evrei dupa tine? straight face

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru ErrorFound):

Adica aia sunt capul.

| Mădă0611 a răspuns (pentru ErrorFound):

"poporul ales" al lui nenea 666, ce, doar dumnezeu sa racoleze evrei? laughing asa e cand pui intrebari la religie, asteapta-te la raspunsuri tampite.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ErrorFound):

Incultura bre prinde aici ca pestele la momealalaughing

| ἶῆfἶῆἶƮყ a răspuns:

Are legatura cu Illuminati http://www.whatchristianswanttoknow.com/......the-bible/ masoneria este o societate oculta prezenta in toate tarile lumii(marea loja engleza, scotiana, italiana romana, etc...) lojele sunt unite au ca scop crearea unui singur guvern mondial, pentru a controla mai usor lumea.cum crezi ca a aparut ue, statele unite ale americii, nato, onu, etc... ei spun ca au scopuri nobile ca ajuta oamenii ca promoveaza dezvoltarea stiintifica etc.dar e o mare vrajeala.ei se inchina de fapt diavolului, lui L ucifer pe care il numesc marele arhitect al universului.sunt total opusi lui Dumnezeu.incearca sa promoveze ecumenismul. unirea tuturor religiilor. tine minte religia adevarata este sa asculti de cuvintele Lui Isus si sa le aplici :). nimic si nimeni sa nu-ti ia credinta sa tii cu dintii de ea. vor sa iti controleze fiecare miscare si gand. de asta vor implementa cipul. iti vor imoplanta in corp un cip care daca nu il ai nu vei mai putea face nici un fel de tranzactie.banii lichizi vor disparea.se va folosi cardulcare va fi si el inlocuit cu cipul.cipul contine cifra "666" cifra diavolului.mai bine traiesc pe strada intr-o cutie de carton decat sa imi introduca asa ceva in corp aici ai cateva videouri interesante: http://www.youtube.com/watch?v=neaYIsZaiYI http://www.youtube.com/watch?v=lqAz81Iri7s http://www.youtube.com/watch?v=lUH52Enb7Yc&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=G4b-EL4fyAo&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=TXK4yxMuU5g&feature=related Sa te spele pe creier, sa porneasca NOUA ORDINE MONDIALA Si cine ia marca fiarei merge direct in iad, Dumnezeu nu va trece cu dederea daca iei cipul ala :)

| OmuFoarfeca a răspuns:

Stiu ca ar trebui sa te mai documentezi illuminati si masoneria sunt cam acelasi lucru.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OmuFoarfeca):

Stiu ca mitul bate realitate, pe bune? Ce ar fi sa te documentezi si despre Iluminatii inainte sa vorbesti prostii:http://www.descopera.org/cine-sunt-illuminati/

| AnicaiAlin a răspuns:

Masoni, illuminati, prioria sionului sunt aceiasi oameni cu aceleasi interese.
Niste j.i. dani cu scopul de a conduce lumea, de a ascunde adevaruri, de a musamaliza evenimente, de a indobitocii populatia globului si de ai inlatura pe cei ce se opun.

| RandomDeTot a răspuns:

Masonii sunt o societate secreta care au ca scop distrugerea credintei oamenilor ca acestia sa fie mai usor de controlat si de speriat de lucruri cum ar fi incalzirea globala.

| Andrei7520152 a răspuns (pentru RandomDeTot):

Parca trebuie sa fii credincios sa devii mason, adica sa apartii unei loje pe hartie cu subsemnatul. Deci automat cam 50% din toti cei de aici intra imediat intr-o lumina mai buna, pentru ca nu pot fi masoni :)) atei da, masoni ba. Sau poate estea doua se egaleaza cumva, motiv pentru care toti papagalii iau pe bune incalzirea globala ca pe un fapt. ontopic- http://www.masonforum.com/viewthread/7350/

| usuk a răspuns (pentru Andrei7520152):

Eu stiam ca exista loje si de agnostici/atei

| wenwynig a răspuns:

Masoneria este singura organizatie care stie ce vrea, poate si face.

| BMWPower a răspuns:

Illuminati nu sunt rai a? Mai documenteaza-te, cat despre masoni sa se duce sa dea cu, capul sub ei putin imi pasa de ei. Killuminati 2Pac; D

| BlackSulphur a răspuns (pentru BMWPower):

Este foarte interesant cum o asa-zisa organizatie ca Illuminati s-ar lasa descoperita in ATATEA FELURI (2Pac, documente, stiri, actori etc.). La cat de "pro" se presupune ca sunt, nu ti se pare ca s-ar ascunde si-n gaura de sarpe doar sa nu aiba lumea habar de ei? Nu ti se pare prostesc ca toti internautii sa stie exact ce-i cu ei? Hmmm...