| AvalohAlyn a întrebat:

Ce parere aveti despre Nostradamus ale caror preziceri/profetii cica s-au fi implinit in proportie de 60-70%? Credeti in general in asa ceva?(profetii, preziceri)

4 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Cred în profețiile biblice, deoarece mai sunt puține în curs de împlinire, iar restul s-au împlinit în cele mai mici detalii.

| Cris888 a răspuns:

Asupra tuturor profetiilor inclusiv ale lui Nostradamus sau facut interpretative expresionale plastice, asa ceva se pot face pe versetele oricarei poezii - sunt false si fara intentie clara.
Interconectica scriptica a scrierilor pe semiotici simbolistice inclusiv religioase
Totul se termina in totul
Se confunda cerul cu cerul gurii si tot asa, etc.
Nimeni nu stie viitorul la scara larga universal valabila, la nivelul infinital al universului.
Planeta noastra poate are o dezvoltare a internetului de 60 % din suprafata
Programele de calculator algoritmii pot face asa zisele profetii secventiale...

| Ssspup a răspuns:

Salut! Mie îmi place sa cred in profetii sau preziceri. Cred ca Nostradamus s-a priceput la chestii de genul laughing oricum, sunt mult mai multi prezicători. De exemplu:Baba Vanga, Arsenie Boca sau alti preoti de genul. Oamenii astia ai stiut ce au stiut asa ca nu trebuie sa ii luam in derâdere. Oricum, eu ii apreciez pe oamenii astia deoarece au fost oamenii cu studii si care au trecut prin multe greutati(de ex:baba vanga a orbit când era mica deoarece i-a intrat mult praf in ochi). Sper ca ti-am fost de ajutor. Funda? big grin