| AvalohAlyn a întrebat:

Ce părere aveți despre planeta Nibiru? Oare chiar exista?

1 răspuns:
| Mayhem666 a răspuns:

Mi se pare numele cunoscut, dar nu stiu daca este considerata aceeasi cu planeta X.
Avand in vedere ca omenirea nu a reusit sa exploreze mare parte din sistemul solar, este posibil ca planeta respectiva sa existe, dar pe o orbita foarte alungita care dureaza mii sau zeci de mii de ani ca sa faca o rotatie completa in jurul soarelui.
Dar sansele existentei acelei planete sunt la fel ca si sansele ineistentei sale.
Fara dovezi concrete, nu puteam aduce nimic mai mult decat speculatii si teorii.