| unoarecare2 a întrebat:

Ce părere aveți despre predestinare?
https://www.youtube.com/watch?v=qRK7vrgLBWs&t=32s

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Elucubrații sfinte.

| CostinAlamariu a răspuns:

O tâmpenie

| AliGab a răspuns:

Nu exista asa ceva!

| BBJHHRUGs a răspuns:

Bine ca ai gasit si tu o cale sa atragi adepti aici.

| Manciu_Emil_1976 a răspuns:

Pãi așa, cu versete scoase din context și interpretãri personale/ subiective.,., pot reieși multe dogme, nu doar predestinarea.

| AVAAVA a răspuns:

Dumnezeu a dat omului liberul arbitru.
Ca Dumnezeu cunoaște viitorul, nu are treaba cu liberul nostru arbitru.

| calutulfericit a răspuns:

Imi ard ochii.

| C0STEL22 a răspuns:

Predestinarea nu are nicio legatura cu Biblia.
Daca esti suficient de atent la ce se intampla in jurul tau intelegi si singur despre ce este vorba.Cei mai multi dintre noi sunt doar niste maimute care pot sa foloseasca un smartphone.Este prea devreme sa discutam despre predestinare.