| AvalohAlyn a întrebat:

Ce părere aveți despre previziuni și profeții ale diferiților vizionari și clarvăzători?(Nostradamus, Edgar Cayce etc)
Mie îmi place să citesc cărți cu așa ceva.

2 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Poate fi și plăcută lectura unor astfel de profeții/previziuni pentru ca te fac sa te simți bine informat, dar eu am o părere foarte proasta despre asemenea previziuni, deoarece nu e vorba de știință și de adevăr. E doar fantezie pe hârtie, minciuna, înșelătorie și neștiință care nu folosește la nimic și prostește oamenii degeaba.

| tudorvolcano a răspuns:

Cărți drăcești.
Ce ne trebuie nouă proorocii drăcești de la păgâni, noi cei care îl avem pe Dumnezeu?

Să citim pe Sfinții Părinți și Sfânta Scriptură, și când va veni vremea să fim înștiințați de cele de trebuință nouă, Dumnezeu o va face, pentru că Dumnezeu poartă grijă de noi.