| AvalohAlyn a întrebat:

Ce parere aveti despre profetii si previziuni si vizionari?(Nostradamus,Baba Vanga, cei din Biblie)
Credeti in asa ceva?

3 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

În ce e scris in Biblie, da, dar cei din prezent nu, pentru ca nu au legatura cu Dumnezeu. Matei7:21-23

| Idkidk a răspuns:

Nu, de ce as crede?

| AlexChi a răspuns:

Sincer, nu vreau sa te influentez...
E strict parerea mea.
In trecut oamenii cautau idoli pentru a-i urma, ca sa primeasca un "scop" deci e simplu de zis ca Biblia si toate restul ar fi niste "farse", totusi daca Dumnezeu chiar exista sunt sigur ca e mult prea destept pentru a ne condamna doar fiindca nu am mers dumibica la biserica, la impartasit etc, deci Dumnezeu mai mult s-ar uita la realizarile noastre...Nimeni nu poate prevesti viitorul...