| Neverrrrrr a întrebat:

Ce parere aveti despre raspunsul utilizatorului alexandrupopescu?
,, Din pacate sunt multi rau intentionati pe internet si se prezinta ca atei dar sunt mai mult infractori adica trolli si in viata normala oameni rai bineinteles.Acum nu stiu in ce masura au liberul arbitru si vor fi pedepsiti de dumnezeu tatal sau au fost alesi pentru ca biblia spune ca unii sunt alesi si ca altii au liberul arbitru dar totul pare a fi scris deci totul pare a fi prestabilit dinainte de catre dumnezeu tatal.Nu stim planul lui dumnezeu dar sunt mai multe variante ori a facut tragere la sorti cine sa fie si cum sa fie ori a lasat liberul arbitru ori a prestabilit tatal ceresc. Evreii au spus si asta si anume ca lumina dumnezeu nu a fost primita de unii dar altii nu au cunoscut-o, nu stiu cum sa iti explic dar totul este complex si complicat este ceva de dreapta care cuprinde liber arbitru destin scris colateral jertfe de ispasire jertfe de sacrificiu jertfe hazard haos calculat rau bine pierderi s.a.m.d.Ateii nu inteleg pentru ca nu vor sau pentru ca asa a fost scris poate se fac toate variantele posibile si a fost tragere la sorti.
Toti ateii m-au intrebat ca de ce iar eu le-am spus ca din plictiseala lui dumnezeu asta este adevarul.Un duh cu 7 duhuri personalitati s-a plictisit si a genrat un joc sinistru dar el e sfant pur.Cat de prost sa fii sa nu inteleaga biblia care este foarte simpla si cuprinde toate explicatiile posibile"

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Daca un grup de cateva mii de persoane fac atat de mult rau acestei tarii sfinte Romania unde 99% din populatie este crestina ce sa spun n-am cuvinte,sa ne imaginam cum e intr-o tara ca suedia,norvergia,danemarca,Germania, franta, Spania, Italia, japonia, china si restul tariilor ca oricine care nu crede in crestinism adica 5, 5 miliarde de persoane e ceea ce afirma el,eu am incheiato cu el,e un ipocrit, mincinosc, fals un om care se da mare crestin, in trecut ma jignit eu am trecut peste pentru ca sunt ateu el ca crestin a continuat din iubire crestina desigur, ieri a mintit ca mama lui a inviat din dupa ce a fost traznita si ca vietuitoarele nu exista plus multe alte porcari, cica atei nu citesc biblia, nu inteleg biblia multe alte aiureli, om care sufera de complex de inferioritate care nu exista intr-un mediu real isi da importanta intr-un mediu virtual

| Neverrrrrr explică (pentru RAY):

Nici el nu stie ce crede, parca sufera de tulburarea identitatii asociative,, Nu stim planul lui dumnezeu dar sunt mai multe variante ori a facut tragere la sorti cine sa fie si cum sa fie ori a lasat liberul arbitru ori a prestabilit tatal ceresc'' iar apoi crede cu tarie ca o femeie a fost transformata intr-un bloc de sare.

| RAY a răspuns (pentru Neverrrrrr):

Multumesc de fundita, asa e

9 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Nu judec, citesc si ma gandesc la ce zice... Stiu ca are multe de invatat!

| xerxes1 a răspuns:

E un troll care in functie de ce manaca pune intrebari care sa provoace ateii sau credinciosii dupa caz.
Este foarte confuz, si are inca multe de invatat.

| AC4S4 a răspuns:

Are nevoie de niste virgule.

| Neverrrrrr explică (pentru AC4S4):

Si ceva educatie

| Nilsson a răspuns:

Am impresia ca suntem la gradinita cand vad intrebari de genul: ``Doamna invatatoare, ia uite ce-a zic colegu...`` La Ray am mai vazut o intrebare asemanatoare, tot asa s-a legat de-o fata. De asta va intelegeti asa de bine.
Cred ca ar trebui si voi sa mai maturizati un pic.

| Neverrrrrr explică (pentru Nilsson):

Sunt la gradinita pentru ca am vrut sa arat cum se poarta un crestin pe acest site? de ce sa pastrez hazul doar pentru mine?,, Din pacate sunt multi rau intentionati pe internet si se prezinta ca atei dar sunt mai mult infractori adica trolli si in viata normala oameni rai bineinteles'.

| Nilsson a răspuns (pentru Neverrrrrr):

As putea sa dau si eu nenumarate exemple de atei care injura si vorbesc urat, sau spun tot felul de aberatii, ca lumea ar fi condusa de reptilieni ori ca extraterestii au construit piramidele. Daca baiatul are un psihic mai fragil, nu e frumos sa faci misto de el. Zici ca daca ar fi numai atei, lumea ar fi mai buna. Pai intr-o lumea mai buna, oamenii nu-si bat joc de cei cu capaciate de discernamant mai scazuta, ci sunt mai intelegatori si evita sa intre in astfel de discutii care pot sa degenereze.