| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre rock-ul creștin?

24 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E mai puțin plictisitor ca lălaiala ortodoxă.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ca Skillet?
Astea imi plac.

| Catrice a răspuns:

Nu era rock-ul respins de biserica? Acum e creștin?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Catrice):

Daca black metal-ul are tematica satanica, exista si unblack metal, care pastreaza tempo-ul, vocea tipata, dar care, prin tematica, promoveaza crestinismul.

| Celcestietot a răspuns:

Foarte bunwinking! Ție îți place?

| SilentRain a răspuns:

Iisus Hristos a dat like

| Sofer a răspuns:

Ii bun pentru ei.

| CostinAlamariu a răspuns:

Cringe. Prefer rock-ul normal. Rock-ul creștin e practic muzica de pr*testanti.

| Ineys a răspuns:

Muzica n-are nici o treaba cu religia. Ce parere sa avem? Nici una. Muzica-i muzica.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

A intrat lumea cu muzica ei in bisericile creștine. Iată Satan dansează rock pe versuri creștine.

| Werrich a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Satan are gusturi bune

| aumih16 a răspuns:

E un tip de rock mai bisericesc asa!

| RKBlue a răspuns:

Au invadat crestinii muzica cum au facut inainte cu Africa...
Frumos... Good job guys!

| SingleForOne a răspuns:

Este ca o tigara electronica pentru fumatori incepatori sau care vor sa se lase. Adica, noi functionam dupa frecvente optime care imbunatatesc, la nivel de subconstiinta, tot ce tine de ganduri, emotii, ritmul inimii, calitatea somnului, si multe altele. S-au facut experimente cum frecventele din diferite tipuri de sunete afecteaza apa, iar conclusiv mai mult sau mai putin se intampla la fel si noua. Intr-un final, mereu se dovedeste ca sunetele pasnice din natura, instrumentele muzicale sunt cat mai aproape de "crestinism", pe langa cantarile bisericesti.

| SingleForOne a răspuns:

Desi, unii au o chemare sprea acest domeniu de a-si exprima gandurile sau de a se linisti, evident ca sunt liberi sa faca dupa cum le plac. Dar daca e sa fie crestin mai adevarat, sunt alternative mai mult sau mai putin bune. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O parere buna, cel putin despre melodia asta
https://youtu.be/LU3XwmLWZok

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici nu știam că există așa ceva. Acum aflu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Important este efectul, nu acțiunea.
Noi oricum nu știm ce fel de muzică se cântă în Rai, dar știm că evreii dansau(era un dans tradițional) de exemplu.
Vorba lui Pavel... orice este permis dintr-o mentalitate sănătoasă.

| Michaeel a răspuns:

Exista asta ceva?

| Teffan a răspuns:

O porcărie.

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Proasta.

| catalynx a răspuns:

E o tampenie, e penibil sa asculti muzica mereu doar despre acelasi zeu, la fel cum e penibil sa asculti muzica inchinata unui dictator

| Onisim10 a răspuns:

Nu exista rok creștin.

| BecSpart a răspuns:

Ba... Eu sunt fan Skillet.