| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre sărutul pe buze în cadrul prieteniei în vederea căsătoriei?

31 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se tranferă 200 de specii de microbi.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai cum adica sarutul in cadrul prieteniei?
Deci sunt iubiti si o sa se casatoreasca sau?
Atunci da, este normal.

Oricum, se saruta lumea si care nu au nicio legatura unul cu altul mai nou :/

| Catrice a răspuns:

Stai așa ca da cu virgula...pai prietenii se săruta pe gura?
Ah, te referi la 'prieteni', înțeleg, înțeleg.
Pai stai așa, tu ești genul ala de gata, după un sărut se visează mireasă? thinking
Sau vrei sa zici ca nu va săruțati decât in ziua nunti?!

| Celcestietot a răspuns:

De ce ar fi rău? Este interzis în Biblie?

| SilentRain a răspuns:

Dacă iti ia limba'n gura nu te ia și de soție

| Sofer a răspuns:

Ceva super. Dar nu doar sărut pe buze, ci și cu limba.

| mentholinks a răspuns:

Pacat. Fa 5 matanii.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Cum iti manifesti fizic iubirea?

| anonim_4396 explică (pentru CodrutElian1990):

Față de cine?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Fata de persoana pe care o iubesti?

| anonim_4396 explică (pentru CodrutElian1990):

Depinde. Persoana pe care o iubesc îmi poate fi părinte, frate, iubit, logodnic, soț, etc.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma refeream la iubita, iubit. Mi-am dat seama ca am gresit ca nu am facut precizarea.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Ceea ce ridici tu se refera la membrii unor secte. Desi am trait intr-un mediu cu baptisti si adventisti de ziua a saptea reformati, nu am auzit asa ceva. E adevarat ca nu se saruta de prima dta cand se intalnesc, dar asta nu inseamna ca daca sunt iubiti nu se saruta.

| Nemessys a răspuns:

Sunt tare curios daca o sa te casatoresti vreodata...

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Sunt optimistă. happy

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci raspunsul asta are de fapt 2 intelesuri.
1. Eu nu am zis daca vrei sau speri ci m-am referit la faptul daca chiar o sa se intample vreodata.
2. Degeaba speri daca nu faci nimic impotriva asta. Printul nu o sa apara de nicaieri.

O sa te refuze foarte multi barbati cand o sa te auda cu,, ahm. eu nu o sa te sarut decat dupa nunta". Unul care se respecta ar fugi de langa tine in secunda 2.
Acum tu poate o sa zici,, pai da, m-ar refuza aia care vor sa pacatuiasca si sa profite de mine" Stai calma, ca si unul cu intentii serioare care ar vrea sa-si faca o familie, te-ar refuza pe loc.

Iti urez multa bafta sa fii fericita cu... cine o sa fii tu, daca o sa fii! laughing Si nu, nu e vorba doar de un sarut banal, dar din,, trunchiul" asta, rasar mai multe,, crengi". happy

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Nemessys):

Multi ar fugi in prima secunda, nu a doua. laughing

| Irinel15123532 a răspuns:

Este permis dar doar cu iubita/iubitul tau, partenerul cu care urmeaza sa te casatoresti, nu cu oricine, evita relatiile sexuale inainte de casatorie, citeste noul testament, Hristos te iubeste.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Irinel15123532):

Doamne, mare-i gradina ta! De unde stii ca nu te lasa cu ochii in soare chiar in ziua nuntii?

| anonim_4396 explică (pentru CodrutElian1990):

Ai dreptate... posibil și așa. straight face
Doamne, ferește!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E ok, înainte se sărutau cunoscuții sub formă de salut.
Dar să-ți pună mâna pe sâni, pe fund... nu știu ce să zic de felul ăluia de a gândi.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da...pe obraz, pe frunte...dar pe buze?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da, pe buze se sărutau sub formă de salut.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, se sarutau pe buze, femei cu barbati, femei cu femei, barbati cu barbati. Asta de regula rudele si cunoscutii apropiati.
Eram la liceu si un cumnat ma saruta tot timpul pe buze cand ne intalneam.

| anonim_4396 explică (pentru CodrutElian1990):

Mi se pare dubios... Nici pe copilul meu nu cred că l-aș săruta pe buze. Mi se pare ceva ce ține de erotism.
Sau poate greșesc eu...

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Acum asa pare, dar atunci nu era. Fiecare epoca are obiceiurile ei.

| Michaeel a răspuns:

Îmi place gândirea ta. Sunt de acord ca lucrurile astea ar trebui făcute după căsătorie, în special când vorbim de sex.

| anonim_4396 explică (pentru Michaeel):

Apreciez.

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

E ceva normal zic eu, nu cred ca o sa ai primul sarut in ziua nuntiilaughing

| Onisim10 a răspuns:

Nu știu, e semn că e o strânsă legătură între ei doi.

| BecSpart a răspuns:

Ce?