| Flakyyy a întrebat:

Ce părere aveți despre Satanism?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu e nici o diferenta de moralitate intre crestini vs satanisti, macar aia nu te trimit in iad nici nu fac propaganda, desi am o parere buna

| Celcestietot a răspuns:

Niste prosti si aia; prin ritualuri pot comite tot felul de infractiuni. Macar ei nu pupa moaste, se joaca cu ele si scapa astfel de stres, se descarca laughing. Educatie proasta sa te duci la oasele unui mort ca un caine, saracii oameni. Scoala te vrea prost, ca daca nu era asa, nu se mai baga religia ortodoxa pe gat.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O religie inventată degeaba. Singurul om care chiar a făcut ceva în privința asta a fost Solomon și va mai fi Antihristul, în rest oamenii cad singuri în plasa Satanei.

Răspuns utilizator avertizat
| pacatosulBogdan a răspuns:

Inchinarea la leu care umbla racnind cautand sa te inghita. 1 Petru 5:8
Asta e satanismul! Faptul ca-i faci temenele sau ca-i aduci laude nu-i poate smulge leului decat vreun ranjet inainte de a te manca.
Satana e tatal minciunii si ucigator de oameni de la inceput. Nu este adevar intru el. Ioan 8:44