| AvalohAlyn a întrebat:

Ce parere aveti despre Sfantul Apostol Andrei? Si inca o intrebare, a fost vreodata prin zona Galatiului cand a trecut prin Romania? Stiu ca in fiecare an sunt aduse moaste ale Sfantului Apostol dar nu stiu exact daca a fost in Galati sau in Romania.Nu m-a interesat asta niciodata.Dar acum ma intereseaza.Deci? Multumesc mult

11 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

Wow...

| AvalohAlyn explică (pentru Thunderstruck):

Ce este?

| Thunderstruck a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Nu credeam ca esti pupator de moaste...

| AvalohAlyn explică (pentru Thunderstruck):

Nu ma ingramadesc ca altii, pastrez o limita, dar apreciez mai ALES VIATA SI MINUNE SFINTILOR! Pastrez o limita, cum am zis.

| victor987 a răspuns:

Care ar fi minunile alea? au transformat apa in vin?-))

| AvalohAlyn explică (pentru victor987):

Citeste despre minunile Sfantului Nectarie.Da un search pe google despre SFANTUL NECTARIE! Sunt MILIOANE DE MINUNI! MILIOANE DE MARTURII! Au fost oameni vindecati de cancer, dovezi, analize doveditoare etc.Chiar doctori atei s-au facut crestini dupa minunile lor.Deci da un search.Dar sunt si alte multe minuni ale tuturor Sfintilor.Da e adevarat,si Mantuitorul a facut minuni,foarte bune,foarte frumoase,foarte binefacatoare.A,uite-te la minunea de la Sfantul Mormant,de la Ierusalim,uite la micile minuni din viata noastra, uite-te la complexitatea corpului uman, a Universului, a naturii si astea sunt MINUNI. Deci minuni sunt, cine-i orb nu vede.

| victor987 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Si tu chiar pui botul... oare ce parte din creier iti folosesti cand actionezi asa... uite aici marile minuni infaptuite de sfinti
http://www.youtube.com/watch?v=jYjgeayfYPI

| C0nstantin a răspuns (pentru AvalohAlyn):

"Deci minuni sunt, cine-i orb nu vede. " Da, minuni pentru cei orbi vrei sa zici, pentru cei care nu-s orbi sunt doar simple iluzii si trucuri...

| RAY a răspuns:

Cate vile sau facut cu ajutorul lui sf Andrei?

din moment ce a venit pe apa poate a trecut si prin Galati asa spun legendele

| n0matterman a răspuns:

Crestinii inca sunt un mister pentru mine.Ei spun ca urmeaza biblia si ca biblia este cuvantul lui dumnezeu, dar tot ii vezi ca se inchina la "sfinti", icoane si alte penibilitati.Nici macar in credinta voastra absurda nu aveti un fir de demnitate, de logica?

Răspuns utilizator avertizat