| OctavianDanielMaria a întrebat:

Ce parere aveti despre aceasta tampenie copilareasca? https://facerealumii.ro/......-dumnezeu/

11 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Astia daca au o idiotenie de carte cu povesti au impresia ca aia reprezinta o dovada ca nu au existat dinozauri, ca fosilele au fost plantate de oamenii de stiinta, ca pamantul nu are mai mult de 7000 de ani plus alte idiotenii pe care le-am tot auzit. rolling on the floor)) Tocmai ce am terminat de citit aceleasi prostii pe un forum.

Răspuns utilizator avertizat
| Lukasssz a răspuns:

Niste idioti.

| Floridori a răspuns:

E mai mult de plans decat de ras...

| chuckmanson a răspuns:

Nu credeam ca e posibil sa găsești asa ceva în afara Americii, dar din păcate exista mizerii de genul și aici

| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns:

Eu cred că este posibil. laughing Sunt dovezi științifice, totuși, față de părerile voastre proprii, care nu sunt susținute de nici-un fel de argument și care nu valorează nimic. big grin Si da, sunt creștin. happy Dacă eram ateu, poate că îmi era mai greu să cred. big grin

P. S :Ca să-ți susții o părere, trebuie să argumentezi și să ai dovezi. Altfel nu ești veridic.winking Credința nu determină o realitate, dovezile și argumentele, da. big grin

| Aasdfghj a răspuns (pentru 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90):

Esti frustat de imi dai eronat? rolling on the floor)) a cerut o parere omu'. Daca parerea ta e ca prostia aia de carte detine adevarul suprem esti precum ea. Va meritati soarta.

| Razvan1205 a răspuns:

Cătălin, băiatul care a scris articolul face un exercițiu de imaginație, un fel de literatură fantastică.

Dacă chiar crede ce scrie atunci este influențat de teoria neo-creaționistă care încearcă cu metode pseudoștiințifice să dea o nouă față creaționismului.

Răspuns utilizator avertizat
| Razvan1205 a răspuns:

Păi, fosilele spun o poveste. De ce le excluzi? Nu sunt oase și gata. De ce ignori dovezi?