| AvalohAlyn a întrebat:

Ce parere aveti? TU IL IUBESTI PE DUMNEZEU?
"Fiindcă atât de mult a iubit Dumnezeu lumea, că a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede în El să nu piară, ci să aibă viaţa veşnică." Sursa :Sfanta Scriptura

https://www.youtube.com/watch?v=AcVSBLmT-So

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fiecare are credința sa!
Pa, pa.

12 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Se vede cat il iubim pe Dumnezeu din actiunile noastre, cat de mult ne apropiem de El si cat de mult aplicam normele sale. 1Ioan5:3

| RAY a răspuns:

In primul rand nu ti-a dat viata pentru ca nici nu a murit
2 stia ca va invia, stia totul
asta nu il face mai martir ca un teorist care moare
3 asta inseamna o obligatie din start cine nu crede in el va arde vesnic in iad nu vad ce iubire e asta
4 de ce nu a iertat dumnezeu lumea fara sasi sacrifica copilu?
5 cum mia iertat pacatele daca eu nici nu eram nascut?

| Zenit313 a răspuns:

Nu pot sa iubesc pe cineva care ne-a lasat liberi sa alegem ce vream, dar daca nu Il ascutam pe tortureaza in cele mai sadice si brutale feluri, in acelasi timp spunandu-ne ca ne iubeste!

"Iubeste-ma sau ARZI...esti liber sa alegi " rolling on the floor

| Hombre a răspuns (pentru Zenit313):

Chiar daca arzi God te iubeste, numai ţăcăneli creştinopate. Si mai se cacarisesc si pe ei cu liberul arbitru, God iti da voie sa faci ce vrei dar daca nu-l pupi in fund la ghena cu tine.laughing

| Zenit313 a răspuns (pentru Hombre):

Un sclav, nu o sa inteleaga niciodata conceptul de libertate! laughing

| AvalohAlyn explică (pentru Zenit313):

Libertatea consta in distractii la maxim cu betii, sex cat vrei, droguri si smecherie? Libertatea consta in a crede ca viata a aparut la intamplare si dintr-o eroare, prostie? Libertatea consta in atacarea credintei a milioane de oameni? Daca da atunci prefer sa fiu ''sclav''. Libertatea ne-a dat-o Dumnezeu dar este inteleasa gresit de multe ori.

| Hombre a răspuns (pentru Zenit313):

Pai nu de ei are nevoie biserica, nu vezi ce prospera e, numarul de biserici a depasit numarul de scoli si spitale la un loc, au investitii in turism, restaurante, hoteluri, ateliere pentru rahaturi sfinte, si probagandisti religiosi ii tamepste cu pacatul si viata vesnica si le ia zeciuiala. Pe fondul acestor slabiciuni fraerii nu-si dau seama ca astia isi bate joc de ei.

| Zenit313 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Daca esti liber, asta nu inseamna ca trebuie sa fii prost!
Nu stii versiunea stiintifica, dar totusi nu este de acord cu ea laughing
Nu este nevoie sa exagerezi!

1.Esti liber sa faci ce,unde, cum, cat, cui vrei, atata timp cat nu iti provoci rau sau celor din jur.
2.Trebuie sa fii moderat si responsabil ca sa eviti dependenta.

Daca tu nu esti capabil sa fii propriul stapan si sa te controlezi singur, asta nu inseamna ca restul sunt la fel de incapabili.

Noi vorbeam despre "libertatea crestina"!
Ce de obicei ori vrei sa schimbi subiectul, ori nu iti dai seama sad

| Zenit313 a răspuns (pentru Hombre):

Nu ma, suntem noi prea orbi ca sa vedem realitatea... laughing

Nu imi pasa ce fac ei si ce prostii cred! pot sa isi construiasca PIRAMIDE!
Dar NU pe bani PUBLICI! Si sa fim lasati in pace!

| AvalohAlyn explică (pentru Zenit313):

Si crestinii au exact libertatea pe care ai enuntat-o tu.Sunt liberi sa faca ce,unde, cum, cat, cui, atata timp cat nu faci PACAT si provoci rau. Daca un preot pacatuieste inseamna ca Dumnezeu nu exista? Lasati cred ca sunteti in pace fiindca nu sunteti obligat sa credeti in El.

| Zenit313 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Esti liber sa faci ce vrei tu...dar trebuie sa arzi! sad

| dracu14 a răspuns:

Consider ca eu sunt dumnezeul meu deci da ma iubesc