| AvalohAlyn a întrebat:

Ce părere aveți voi de cartea de previziuni a lui Ioan Istrate(Romania și lumea în timp) dar și de profețiile lui Nostradamus și ale Babei Vanga?

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Nu le-am făcut eu deci sunt false laughing

| Algo098 a răspuns:

E publicitate, audienta, bani, fantezie, divertisment, nimic real.

| TristanTzara a răspuns:

Același părere pe care o am despre majoritatea profețiilor: aberații care majoritatea timpului pot fi citite în toate situațiile.

Cum funcționează o profeție de genul: cineva observă că profeția respectvã poate însemna că X, dacă X se întâmplă, vai Doamne uite ce vizionar a fost profetul! Dacă nu, ei poate că înseamnă Y, și procesul se repetă cu Y la fel ca și cu X. Uite așa profețiile astea mereu se adeveresc, pentru că niciodată nu o să auzi de o profeție idioată care a prezis totul pe dos...