| nosferatu15 a întrebat:

Ce pasaje din biblie imi recomandati sa citesc? Am citit pana acum din Noul Testament toate evangheliile, iar din Vechiul Testament de la Geneza pana la Leviticul si de acolo nu am mai citit pentru ca era mai greu de inteles. Voi ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| marinelpop a răspuns:

*** bh cap. 2 pag. 18 par. 2 Biblia, o carte de la Dumnezeu ***
Biblia este un cadou de la Dumnezeu, un cadou pentru care ar trebui să fim foarte recunoscători. Această carte unică ne dezvăluie lucruri pe care nu le putem găsi nicăieri altundeva. De exemplu, ea ne spune cum au fost create pământul, bolta înstelată a cerului, primul bărbat şi prima femeie. Biblia conţine principii demne de încredere care ne ajută să facem faţă problemelor şi îngrijorărilor vieţii. Ea ne arată cum îşi va îndeplini Dumnezeu scopul şi cum va face el viaţa pe pământ mai frumoasă. Ce cadou minunat este Biblia!

28 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Http://fara-secrete.blogspot.com/......ar-un.html
Ăstea că ți se ia tot cheful de Dumnezei.

Răspuns utilizator avertizat
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Poate era mai bine sa incepi si tu, ca toata lumea, cu Alba ca Zapada si Scufita Rosie.
In general, lecturile ti le alegi in functie de varsta si de capacitatea de a le intelege. In plus, ok: ai citit Biblia. Mai citeste si altceva, ca mai exista milioane de alte carti interesante.

| aliceinchains a răspuns:

Înseamnă că nu ai vârsta necesară să o citești. Ori o citești pe toată, ori deloc. Ar fi trebuit să începi cu lecturi pe care le înțelegi ușor, potrivite pentru vârsta ta.

| Hombre a răspuns:

Iti recomand "Incocnito" de Petru Dumitriu chestiune lumesca, parcursul unei vieti reale in anii 1950-'70, poate cobori cu picioarele pe pamant. Rezerva-ti totusi iluziile biblice dupa ce da-i in primire pe lumea asta.

| nosferatu15 explică (pentru Hombre):

Hombre, raspunsul tau nu m-a ajuat deloc, ba mai mult mi se pare chiar penibiltongue

| nosferatu15 explică (pentru Hombre):

Hombre, raspunsul tau nu m-a ajuat deloc, ba mai mult mi se pare chiar penibiloh go on

| Hombre a răspuns (pentru nosferatu15):

Cetăţene penibilazat de oferta mea, nu ma simt absolut deloc ofensat ca mi-ai facut oferta penibila, si nici nu sunt genul "vai, imi pare rau ca nu mai inteles" ci mi se fâlfâie de toata covingerea ta, poti să bezmeticesti in viata cat doresti, oricum varfurile bisericesti are nevoie de voi indoctrinati si spalati la creier sa platiti zeciuiala si sa-i sustineti. Spor l-a iluzii.

| nosferatu15 explică (pentru Hombre):

Vezi ca ei probleme cu gramatica... Cat ai stat sa te gandesti la discursul astarolling on the floor. Acum esti si mai penibiloh go on

| Hombre a răspuns (pentru nosferatu15):

Cand mintea nu-ti functioneaza l-a capacitate si nu ai ce spune, tot spui ceva, o prostie ca sa fii cu mot, "Vezi ca [ei] probleme cu gramatica". Râde ciob de oala sparta. Esti...

| nosferatu15 explică (pentru Hombre):

Daca ma uit la toate raspunsurile tale (nefolositoare ce-i drept) voi gasi zeci de greseli gramaticale..."l-a capacitate", "l-a" se scrie fara cratima. Mai da si tu pe la scoala daca vrei cu tot dinadinsul sa stai de vorba cu mine. Nu de alta, dar te faci de ras in publicoh go on

| Hombre a răspuns (pentru nosferatu15):

Băi puţă tu nu analizezi idea din raspuns si te uiti dupa vreo virgula uitata s-au greseli pe care toti le facem din varii motive. Din pacate nu esti singurul căcăcios care face valuri cu gramatica si aici nu dăm bacu la gramatică. Vreau sa-ti văd capacitatea in discutii să trag o concluzie a desteptăciunii tale, căcat mic si prost si mucles. Daca stiam de la inceput ca stau de vorba cu un căcăcios in clasa a-9-a nu mai oboseam sa-ti raspund.

| nosferatu15 explică (pentru Hombre):

Nu vezi ca nimeni nu te suporta: "Hombre, imi pun o cireasa-n varfu pe*lii si o pun pe mama ta sa o ia cu limba, taci dreacu de prost ce esti."rolling on the floor

| nosferatu15 explică (pentru nosferatu15):

O faci pe desteptul cu mine? Esti doar un prost care vrea sa se dea mare, sa vada lumea cat de intelectual esti. Te rog frumos, daca intr-adevar nu-ti pasa nu mai comenta si stai dracu` linistit in banca ta...

| ahileintaiul a răspuns:

Citeste mai bine Istoria speciilor de Charles Darwin, decat povesti cu serpi vorbitori

| nosferatu15 explică (pentru ahileintaiul):

Bine, deci site-ul asta e infestat de atei. Oare asta e un lucru bun sau rau? Las la aprecierea voastra...

| nesuferit a răspuns:

Eu iti recomand sa citesti finalul,

| daηă a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa vorbesti cu Marioara, Copile rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma eu nu am mers doar jumatate de drum niciodata.ori nu am plecat ori am mers pana la capat.doar asa, altfel.nu merge.si cum spui tu; era mai greu de inteles; ce sa inteleg? ca nu te ajuta capul? straduiestete.altii s-au chinuit sa o scrie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tot citesti biblia, citeste si coranul sau o carte stiintifica. Nu te multumi cu povesti.

| claudiuxs a răspuns:

Apocalipsa, e foarte important, pentru ca vremurile acelea se intampal chair astazi, Illuminati, masonerie, satanism, guvern modial, cipurile RFID de monitorizare 24/24, 7/7 ...totul! Ti l-as recomanda cu tot dragul, mai ales capitolul 13.

| IIIamaIII a răspuns:

Psalmii sunt usor de citit, la fel si proverbe...