| Vernusio a întrebat:

Ce posibilitate exista sa fi fost creati de extraterestri in trecut?

6 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Dumnezeu nu este pe pamant, resedinta SA se afla in alt loc dar pana nu definesti notiunea de Dumnezeu nu se poate discuta subiectul deoarece Dumnezeu este format din TREI FIINTE toate avand alta NATURA.

| RAY a răspuns:

Cine stie, e si asta o posibilitate, poate o cometa a dat nastere vietii pe pamant si noi suntem aliens de apt, s-au gasit elemente complexe in comete, plus ca o cometa are fix de ceea ce are nevoie viata apa

| Superior a răspuns:

| Theo94 a răspuns:

Aceasta teorie este pe locul 2 dupa cea evolutionista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Prin definitie forta divina este una extraterestra, Ea nu traieste printre noi" - Duhul Sfant este printre noi si actioneaza peste tot. Prin Duhul Sfant este mentinuta viata si este transmisa viata de la Dumnezeu.

Insa extraterestrii asa cum sunt intelesi ei de publicul larg, sunt prea indiferenti si nu au lasat nici macar o carte precum Biblia in urma lor pentru a le cunoaste identitatea. Si pe langa asta toata organizarea materiei nu avea cum sa apara de la niste extraterestrii cu forma umanoida ci mai degraba de la o ierarhie comuna si singulara din varful ierarhiei adica un singur Dumnezeu atotputernic si viu si cu inteligenta nemasurabila. Iar asa zisele lor manifestari din prezent sunt prea obscure. Daca prezenta lor in prezent ar fi reala ei si-ar fi facut aparitia in mod evident si nu in mod atat de obscur.

| Petrovic a răspuns:

În Biblie scrie că am fost creați de Dumnezeu.