| anonim_4396 a întrebat:

Ce religie avea dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| Purgatoriu a răspuns:

Cred ca era ateu. Doar era Dumnezeu numai avea in cine sa creada.

15 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Nu stiu, probabil credea in Flying Spaghetii Monster.

| 愛日本 a răspuns:

Nu avea...
Ce contează ce Religie avem? Doar un Dumnezeu există!

| DeliaDaniela a răspuns (pentru 愛日本):

Pai conteaza! Religiile difera foarte mult intre ele! de exemplu Islamul>>cartea sfanta este Coranul si nu biblia! Crezi ca toate religiile se inchina aceluiasi dumnezeu si au aceleasi perceptii asupra vietii?winking

| 愛日本 a răspuns (pentru DeliaDaniela):

Doar un Dumnezeu există, eu aşa cred, doar unul singur.

| anonim_4396 explică (pentru 愛日本):

Eu stiu ca exista inca 2000 de zei

| ZOZOKid a răspuns:

Religia lui Dumnezeu se numea Chuck Noris-ism.

| vaiana a răspuns:

O intrebare mai stupida nu aveai?

| Alexandrup a răspuns:

Satanista

| alexuts28 a răspuns:

Doamne ce intrebari mai pun unii.Nu avea nicio religie, atunci nu exista asa ceva. Dupa moartea lui oamenii au inceput sa creada in lucruri diferite, si asa s-au format religiile.Religiile care nu cred in Dumnezeu nu credeau nici atunci cand el era pe Pamant ca el poate face minuni, si tot asa...

| DeliaDaniela a răspuns (pentru alexuts28):

Dupa moarte lui? a cui? Isus si Dumnezeu sunt doua persoane total diferite... unul e tatal si altul e fiul, e o diferenta!
Isus e cel care a fost pe pamant si apoi a murit, nu dumnezeu! tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca era ateu, dar poate ma contraziceti, cineva tocmai a spus ca dumnezeu a murit cand?

| DeliaDaniela a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu cred ca se referea la Isus dar nu s-a exprimat bine!
Cred, poate ma insel!winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-are nevoie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu putem spune ca Dumnezeu avea o religie, El L-a trimis pe Fiul Sau, Iisus Hristos pe pamant care avea religia iudaica.

| AntiRaymusic a răspuns:

Invata sa scrii corect, manelistule.