| SuNaM a întrebat:

Ce religie sunteti?

PS:Nu vreau raspunsuri gen crestin simplu daca sunteti crestini.Vreau sa stiu de care crestin(crestin-ortodox,crestin-catolic,crestin-adventis t/baptist). Daca se poate,nu as dori argumente de ce sunteti voi aceea religie,pentru ca argumentele ar fi cu scopul de a incerca convertirea, si nu asta doresc.

15 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Daca nu doresti convertirea atunci sunt un crestin pastrator al Legi lui Dumnezeu (sper).

| 愛日本 a răspuns:

Crestin-ortodox in acte.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Sunt in religia care m-am nascut crestin-ortodox.
Tu?
O zi buna sa aihappy

| danay72 a răspuns:

Sunt o Martora a lui Iehova.

| Narcis2007 a răspuns:

Oficial sunt ortodox, neoficial nu am religie

| Fatamuntilor a răspuns:

Sunt crestin-ortodox.

| Doub a răspuns:

Teoretic sunt crestina dupa evanghelie, practic sunt doar crestina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este treaba magarului de unde beau oile apa.

| Buresbista123 a răspuns:

Nu s nici o religie

| DarkAndDreary a răspuns:

N-am religie.

| Syndre a răspuns:

Fără religie.

| Mașka98 a răspuns:

Sunt o Martora a lui Iehova

| Lucică1998 a răspuns (pentru Mașka98):

Am o întrebare. De când o religie care nu crede in Isus se încadrează la creștinism, ținând cont ca numele de creștin vine de la numele lui Isus Hristos?

| Mașka98 a răspuns (pentru Lucică1998):

Probabil esti dezinformat, pentru ca noi credem in Isus, ca acesta e fiul lui Dumnezeu, ca a fost pe pamint si si-a dat viata ca jertfa pentru noi oamenii. El este un exemplu pe care incerca sa-l urmam.

| RenataIoana a răspuns:

Eu sunt : crestin-ortodoxwinking