| EmaS a întrebat:

Ce repede a mai trecut si anul acesta. Ce promisiuni luati pentru noul an?

59 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Toti ani trec la fel de repede doar din 4 in ani trece unul mai repede, inca nu s-a terminat nu mi-am sapat degeaba groapa inca astept data de 21 de decembrie sa rad de americani care tiau cumparat buncare si sami inormantez nacazurile in ea

Ce promisiuni luati pentru noul an?
nu-mi place sa visez la viitor, traiesc doar in prezent

| EmaS explică (pentru RAY):

Dar fiecare om la sfarsitul unui an isi face o balanta si trage niste concluzii.In urma acestora ia niste hotarari si face promisiuni.Tu, nu?

| Syssissy a răspuns:

Pfff....multe laughingImi voi scurta din timpul meu liber pentru a desena si a-mi face exercitii la mate si romana. Avand in vedere ca sunt clasa a 8-a....anul este foarte greu:-

| EmaS explică (pentru Syssissy):

Da,ai luat niste decizii bune.Este un an hotarator pentru viitorul tau.Mult succes!

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Eu trag concluzi in fiecare zi nu ca tine in fiecare an

| neutrino a răspuns:

Sa nu mai intru pe TPU.

| EmaS explică (pentru neutrino):

De ce?

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

As vrea sa intarnesc o fata atee

| EmaS explică (pentru RAY):

Iti urez succes!

| Syssissy a răspuns (pentru EmaS):

Multumesc happy

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Multumesc,tu ce isi doresti?

| EmaS explică (pentru Syssissy):

Cu multa placere. Doamne ajuta.

| EmaS explică (pentru RAY):

Sa cresc mai mult din punct de vedere spiritual sa fiu mai buna, mai plina de dragoste, sa vin in ajutorul celor ce au nevoie de el! Intr-un cuvant sa ma aseman tot mai mult cu Domnul Isus!

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Ai pacatuit anul asta mult?

| neutrino a răspuns (pentru EmaS):

Fara a avea intentia de a jigni pe cineva, aici este o adevarata pepiniera de prostie dezvoltata de TPU, numai de dragul de a castiga un ban.

| EmaS explică (pentru RAY):

Cine spune ca nu are pacat este un mincinos. Am pacatuit cu gandul, cu vorba si cu atitudinea.Dar intotdeauna seara imi cer iertare lui Dumnezeu.

| EmaS explică (pentru neutrino):

Socializam,draga.Schimbam opinii, invatam lucruri noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu fac "promisiuni/planuri". Eu merg pe modelul "ce se intampla se intampla".

E mai interesant sa te trezesti la 3 dimineata, sa zici "vreau sa merg in Bucuresti", sa te duci la cineva acasa, bati la usa si zici "fa-ti bagajele, plecam". Sau sa pleci singur.

Totusi, am si planuri pentru urmatorul an gen sa calatoresc mai mult decat anul acesta.

| neutrino a răspuns (pentru EmaS):

Ceea ce se intampla aici este departe de ceea ce spui tu.

| EmaS explică (pentru anonim_4396):

Da,foarte frumos.Pe unde ti-ai dori sa ajungi, ce vrei sa vizitezi cel mai mult?

| EmaS explică (pentru neutrino):

Poate ca atitudinea ta este gresita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Habar n-am.Nu am facut o lista anme. Printre multe altele, ma intereseaza locurile care au meniuri "ciudate".

| neutrino a răspuns (pentru EmaS):

Toti avem dreptul la o opinie fara a avea pretentia ca este cea mai buna. Intra si pe celelalte sectiuni si ai sa vezi adevarata fata a redactiei TPU.

| UnicornulInvizibilRoz a răspuns:

Sa fiu mai bun (din toate punctele de vedere) decat am fost anul trecut.

| EmaS explică (pentru anonim_4396):

Sa inteleg ca esti un gurmand sau doar curios?

| EmaS explică (pentru UnicornulInvizibilRoz):

Foarte frumos.Doamne ajuta sa cresti in toate domeniile vietii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Curiozitate.

| EmaS explică (pentru anonim_4396):

Ai curajul sa mananci orice fel de mancare chinezeasca sa nu stii ce fel de carne ai in farfurie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Am mancat destule ciudatenii pana acum laughing

Daca e comestibil nu ma intereseaza ce e. Atata timp cat nu patesc nimic e OK. La fel se aplica si cu apa. Daca e potabila si nu patesc nimc nu ma intereseaza sursa.

| EmaS explică (pentru anonim_4396):

Da-mi exemple, ce fel de ciudatenii ai mancat? Si eu am incercat fructe de mare caracatita, sepie, creveti, scoici.Dar nu ma dau in vant dupa ele!