| Biggiesan a întrebat:

Ce revoltă cel mai mult pe un creștin adevărat la semenul său?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic.nu e revolta.e grija si mila fata de ratacirea lui.ori fata de neputita de a scapa de o patima rea, cum e betia, fumatul, preacurvia, si altele.

9 răspunsuri:
| RaduMD a răspuns:

Pacatele impotriva Duhului Sfant. O forma larg raspandita este lipsa onestitatii intelectuale.

| Kalla a răspuns:

Nici un crestin adevarat nu ar trebui sa il intereseze ce face semenul sau.Asta este cel mai urat lucru la un crestin.

| BlackSulphur a răspuns:

Daca stam sa ne gandim, simplul fapt ca nu este IDENTIC cu crestinul respectiv. Cam asta-i problema.

| EmaS a răspuns:

Necredinta.

| zurick a răspuns:

''Uraste pacatul, nu pacatosul''

| Inferno a răspuns:

Inteligenta.

| RuxandraBianca a răspuns (pentru zurick):

happy

| OOOLEOOO a răspuns:

Cand urasti o persona de fapt urasti un defect de altau oglindit in actiunea persoanei respective, il certi? Te certi cu tine. Il accepti? Te accepti pe tine.

Iti formezi anturajul in functie de valoarea ta si de cea ce esti.

Asuma-ti responsabilitatea pentru toate lucrurile din viata ta.

| Narfundo a răspuns:

Atunci cand omul respectiv blocheaza si refuza o viata spirituala.Nu zic atunci cand greseste ci atunci cand refuza sa vada greseala.