| OctavianDanielMaria a întrebat:

Ce rost avea blestemarea cu moartea de catre zeul iudeu? Ca Adam si Eva erau muritori din fabricatie.

25 răspunsuri:
| Werrich a răspuns:

Nu au fost muritori din fabricatie, inainte de caderea in pacat erau nemuritori. Nici nu ai citit ce ataci.

Răspuns utilizator avertizat
| Werrich a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Am vazut ca postezi pe Facebook pe paginile ateiste cu capturi de pe TPU? Te numesti Ovidiu Daniel?

Răspuns utilizator avertizat
| CIaudiu a răspuns:

Biblia zicea ca erau nemuritori pana la acea fapta. Adica na, universul asta gigant are si el un sfarsit dar acesti doi oameni minunati nu aveau.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu erau muritori.

| Antisistem11 a răspuns:

Nimic din povestea genezei nu are vreun sens.mai întâi adam si eva au fost amenințați ca vor muri chiar in ziua in care vor mânca.lucru care nu s-a întâmplat. daca e sa ne luam dupa ce spune marcion si apocalipsa lui adam atubci zeul evreilor a vrut doar să ii sperie pe gagauta de adam si eva ei fiind mai puternici decât el.in continuare vedem ca aceste concluzie este bine întemeiată? Dacă zeul evreu era atotputernic de ce era nevoie sa puna îngeri sa păzească grădină edenului? Nu putea sa o păzească el?

Răspuns utilizator avertizat
| Antisistem11 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Un inger care manuia o sabie in flăcări...

Răspuns utilizator avertizat
| Antisistem11 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Se pare ca da. Nu stiu de ce noe era asa un erou. daca citesti biblia afli ca el si a blestemat unul din fii sa fie sclav(Nu tocmai un personaj foarte moral as zice eu)

| Meme10Meme a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Danutule, ai Facebook?

| Antisistem11 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Adam si eva erau asa puternici încât necesita ingerii cu săbii in flăcări.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Meme a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Și te cheamă Ovidiu Daniel?

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Meme a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Te cheamă Smiley Queen și ești din India. Bravo

Răspuns utilizator avertizat