| LupusDei1993 a întrebat:

Ce s-ar întâmpla de fapt după Răpirea creștinilor în cer?

Răspunul logic ar fi acesta:
https://www.youtube.com/watch?v=f9KlMWzKj4s

Al vostru care e?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tampeni sectancte

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când folosești cuvântul -logic- fără discernământ, consultă dicționarul. Așa mi-a spus mie prietenul meu Frenchi, șofer la TIR.

| anonimg a răspuns:

Amuzant videoclipul, chiar daca sunt crestin.
"Still here? Shet" laughing)

| Bizon95 a răspuns:

Depresie... TOTALA

chestia asta e EXACT la fel cu ce a facut Thanos in Avengerz

iar daca numai crestinii sunt dusi, atunci islamul ar pune mana pe putere si ar extermina restul

| LupusDei1993 explică (pentru Bizon95):

Allah "vine" și-i ia pe toți în împărăția lui, la fel și cu celelalte religii existente.

| Bizon95 a răspuns (pentru LupusDei1993):

Da, religia pacii si a iubirii, dar asta doar DUPA ce va cucerim si convertim pe toti angry

| LupusDei1993 explică (pentru Bizon95):

Nu o să fie nimeni luat, stai calm.

| Octavian199 a răspuns:

Mai aflai ceva rolling on the floor

| Michael11 a răspuns:

Parererile sunt impartite. Eu cred ca urmeaza nunta Mielului de care vorbeste NT, iar in acest timp, pe pamant va fi necazul cel mare. Cred ca biserica va fi rapita inaintea necazului cel mare. Necazul cel mare va dura 7 ani si va avea 2 parti a cate 3 ani si jumatate. In timpul necazului cel mare, Antihrist si proorocul mincinos vor conduce lumea. Pe pamant vor fi catastrofe cum n-au mai fost niciodata. Vor muri multi oameni. La sfarsitul necazului cel mare, Isus Hristos va veni din nou pe pamant, iar satana va fi legat pentru 1000 de ani. Vor fi 1000 de ani de pace pe pamant iar Isus Hristos va domni ca rege la Ierusalim. Dupa cei 1000 de ani, satana va fi dezlegat pentru putina vreme. Satana si ostile lui vor porni un razboi mare pe pamant. Isus va nimici acele armate. Va urma judecata finala de la marele tron alb iar cei care vor fi judecati acolo, vor fi trimisi in iad. Asta e pe scurt parerea mea.

| LupusDei1993 explică (pentru Michael11):

Frumoasă poveste mitologică, merită un film fictiv după asta.

| Ancamitumihaela a răspuns:

Dupa rapirea Bisericii la cer va fi necazul cel mare timp de 7 ani in care Antichristul va domni in Israel si pe intreg pamantul impreuna cu prorocul mincinos, si va face ca mici, mari, bogati si saraci sa primeasca un semn 666 pe mana dreapta si pe frunte, adica microcipul ce va fi implantat sub piele si se vor inchina lui acest Antichrist. Biblia ne spune ca al treilea inger a strigat cu glas tare si azis,,, DACA SE INCHINA CINEVA FIAREI ( ANTCHRISTUL ) SI ICOANEI EI SI PRIMENSTE SEMNUL PE MANA DREAPTA SAU PE FRUNTE VA BEA SI EL DIN VINUL MANIEI LUI DUMNEZEU TURNAT NEAMESTECAT VA FII CHINUIT IN FOC SI PUCIOASA,, INAINTEA SFIN TILOR INGERI SI INAINTEA MIELULUI ( ISUS). TE ROG NU ACCEPTA ACEST SEMN AL FIAREI SI NU TE INCHINA ANTICHRISTULUI! ALEGE PE ISUS IN VIATA TA CA DOMN SI MANTUITOR. ISUS A MURIT PENTRU TINE PE CRUCE. ISUS TE IUBESTE INCAT SI-A DAT VIATA PENTRU TINE SI NIMENI NU TE IUBESTE PRECUM ISUS TE-A IUBIT DE LA INTEMIEREA LUMII.