| RAY a întrebat:

Ce sa mai cred?

în 15 Iunie | doctorandus a răspuns (pentru RAY):
Te inseli. E un mit ca sectele mari acorda bonusuri pentru racolaj.

In primul rand le spune ca daca sunt buni crestini fac evanghelizare. In al doilea rand le spune ca daca vor sa ajunga-n rai trebuie sa fie buni crestini.

vs

în 16 Iunie | Meme10Memu a răspuns (pentru RAY):
Cei care isi ocupa cea mai mare parte a timpului lor pentru evanghelizare primesc bani de la secta de care acestia apartin. Acestia nu au un loc de munca laic. De obicei acestia nu au copii minori de crescut. In cadrul sectei sunt foarte laudati. Rampe de lansare in viata de pe pozitii de prestigiu mai bune in organizatia religioasa sau in secta din care acestia fac parte.

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Ambele persoane sunt foarte bine informate, din surse directe, vad, iar raspunsurile lor nu se contrazic. Membrii de rand sunt manipulati sa faca evanghelizare, chiar sunt facuti sa plateasca ei pentru asta, dupa cum stiu din experienta personala directa. Pastorii, evanghelistii, misionarii, predicatorii care fac din evanghelizare o meserie, sunt platiti regeste, ridicati in slavi, si chiar li se permite sa faca orice vor, orice pacate.

| RAY explică (pentru minrest):

Te astept sa vorbim, esti un om inteligent

| minrest a răspuns (pentru RAY):

Si eu te apreciez, sa stii.

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Daca esti curios vezi asta: http://www.youtube.com/watch?v=LQJrindD3Ng

Eu n-am avut rabdarea sa-l vad pana la capat, dar macar m-am lamurit la partea cu banii.