| OctavianDanielMaria a întrebat:

Ce se intampla daca muncesti de sarbatori? Nu cumva saracesc popii? Ca nu mai ai timp sa te duci la Biserica daca muncesti si de aia au fost inventate sarbatorile in care nu poti sa muncesti? Nu ca te pedepseste nu stiu ce zeu.

13 răspunsuri:
| milan9 a răspuns:

Sarbatorile sunt zile dedicate cinstirii unor persoane sau evenimente sfinte. Este timp de introspectie si reculegere interioara, de meditatie, de rugaciune, dar si de odihna. De toate acestea au nevoie toti oamenii. Inclusiv tu.

| Mayhem666 a răspuns:

Eu folosesc sarbatorile ca scuza fix ca sa stau degeaba.
Orice sarbatoare la mine se numeste Sfantul Netflix.

Răspuns utilizator avertizat
| Mayhem666 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Si eu eram "pirat", asta pana mi-am facut cont premium pe Sfantul Netflix, si din nefericire, nu are tot ce vreau sa vad, asa ca din cand in cand inca mai fac si eu pe "piratul", dar de cele mai multe ori isi face treaba cum trebuie. Cea mai buna parte e ca are totul full HD, chiar si 4K uneori, si cel mai bunt lucru din tot ce exista e ca nu sunt reclame si nu imi deschide n-spe mii de pagini p*rno cand vreau sa pornesc videoclipul.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Nu te pedepseste nimeni. Sarbatorile au fost inventate pentru ca omul sa se mai si odihneasca. Biserica a transformat sarbatorile in prilej de propaganda religioasa.
Nu se intampla nimic daca muncesti in zilele de sarbatoare.

| Zuzu1991 a răspuns:

Ai ghinion, SERIOS
stiu pe cineva care a dat un exemplu pe nustiucine care a muncit la sapa duminica si apoi a ajuns grav la spital
dar ar trebui sa vezi filmul "The Skeleton Key (2005)" e acolo o fraza: if don't believe, it doesn't work (daca nu crezi, nu functioneaza)
eu ajung in mod curent sa spal rufe duminica big grin

Răspuns utilizator avertizat