| Delia888654468 a întrebat:

Ce se întâmplă dacă te spovedești și spui un păcat, pe care nu l-ai făcut?

Răspuns Câştigător
| CinevaAnonimă a răspuns:

Mai faci un pacat (minciuna). Discuta cu duhovnicul despre asta mai bine.

| mentholinks a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Daca te prezinti cu un avans la duhovnic poti sa te spovedesti in avans pentru o perioada direct proportionala cu marimea avansului.

| anonimg a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Esti vinovat si de minciuna dar si de pacatul pe care nu l-ai comis.

| CinevaAnonimă a răspuns (pentru anonimg):

Serios? Nu stiam de asta. De unde stii?

8 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Daca am ajuns sa mintim popa la spovedit ca sa ne dam mari e aiurea rau

| Mclaren12 a răspuns:

Nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Comiti un alt păcat, minciuna. De ce ai spune un pacat pe care nu l ai facut?

| CristinaAnnabella a răspuns:

Da, este păcat, când te spovedesti trebuie sa o faci din suflet, cu toata sinceritatea tu vorbesti cu Dumnezeu prin acel preot sau duhovnic.

| Cristian0015 a răspuns:

Intreaba-ti duhovnicul