| anonim_4396 a întrebat:

Ce se va intampla cu mine daca indraznesc sa-l injur pe dumnezeu?

12 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Adaugi inca un pacat la cate ai deja.

| Mayhem666 a răspuns:

O sa te fiarba in ceaunul cu lava si te serveste la cina.

| halogen001 a răspuns:

Fiind un personaj inexistent, e normal sa nu se intample nimic.

| LupusDei1993 a răspuns:

E ca si cum ai injura o piatra, aka nimic.

| Eisenheim a răspuns:

Nu știu dacă poți injura pe Dumnezeu sau ce rost ar avea, totuși am auzit persoane din absolut toate religiile cunoscute in zona care au folosit și numele Dumnezeu într-o înjurătură, și momentan nu pare să fi pățit nimic ieșit din comun

| AndrElle a răspuns:

Te pedepsește.

| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

Orice păcat făcut cu voia o sa fie pedepsit cu iazul de foc pregătit de Dumnezeu pentru toți cei ce nu-l ascultă, dacă nu te pocaiesti și crezi in Hristos Isus
Eu îl cunosc pe Dumnezeu și știu ca intr-o zi o sa judece lumea după faptele ei

| stefiiii3 a răspuns:

Nimic acum.

| CORONAVIRUS a răspuns:

Spune-i Doamne o sa te înjur și vezi ce se întâmplă.

| Alice270246 a răspuns:

Nu înțeleg de ce toți spuneți că Dumnezeu nu există. Sunt multe dovezi care arată că El există! Iar revenind la întrebarea lui @arda234567, dacă îl înjuri pe Dumnezeu, în primul și primul rând, încalci porunca a 3-a. Iar în caz că ai uitat-o, îți voi reîmprospăta memoria.,, Să nu iei în deșert numele Domnului Dumnezeului tău; căci Domnul nu va lăsa nepedepsit pe cel ce va lua în deșert Numele Lui. " Și cred că observi clar din acest verset care va vi consecința înjurăturii tale! Dacă Dumnezeu nu te va pedepsi pe acest pământ, fi sigur că după moarte nu vei fi în Cer! Iar dacă o să ți se întâmple ceva, cândva, să îți amintești că Domnul nu își uită promisiunile!

| OniChan666 a răspuns:

O sa arzi in iad cel mai probabil. laughing

| IesiAfaraAtingeIarbaGasesteTiUnScopInViataDrmm a răspuns:

Nimic toată lumea îl înjură, e un jegos