| WiccaLover a întrebat:

Ce se va intampla dupa ce mori?

Fiecare religie zice ceva despre ce se va intampla dupa ce mori. POate te reincarnezi, poate te duci in iad sau in rai, poate devii un spirit, poate nu se intampla nimic...

Aceasta intrebare mi-am pus-o de cateva ori: "ce se intampla dupa ce mori?". Cine nu e curios sa afle ce se intampla dupa ce mori?

Voi ce credeti ca se va intampla dupa ce vom muri? Daca ati putea muri, sa vedeti ce se intampla si apoi sa reveniti la viata voastra dinainte, ati face-o?

Răspuns Câştigător
| WiccaLover explică:

Ce se va intampla dupa ce mori? asta e cam imposibil sa afirm pentru ca putem sti atat timp cat existam deci inainte de moarte 1 neronii ne mor si vedem o lumina alba /galbena si apoi gata, si eu m-am intrebat ce ar putea sa se intample daca creierul tau moare nimic, e ca inainte sa fi existat, chiar daca te-ai reincarna constinta ta dispare deci si tu dispari deci nu cred, da as faceao as reveni as trai tot ca pana acum

12 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Mi-ar place sa devin un spirit, sa violez pagani la miezul noptii. devil

| Trinitas a răspuns:

I don't care, dude, eu vreau in Valhalla.

| Woodenpints91 a răspuns:

Ajungi în pământ şi eşti mâncat de viermi.

| MortemAeternum a răspuns:

Moartea este ca un somn adanc, pur si simplu nu mai esti, nu este atat de rau ba chiar este foarte frumos.In fiecare seara "mor", deci stiu cum e.

| Toluk19 a răspuns:

Corpul putrezeste in pamint iar sufletul primeste un corp de inger sau de demon! Asa ca gandeste-te, pocaiestete!
Tot ce e scris in biblie este adevarul la suprafata!
Nu te iuta la atei, cu stiinta lor care e moarta in fata lu Dumnezeu!

| OctoberandApril a răspuns:

Te-ai nascut, acum ai rabdare...

| doctorandus a răspuns:

Din punct de vedere logic viata dupa moarte nu este imposibila. Dar cum arata ea (daca exista) nu putem sti. Religiile cauta sa arate ce va urma, dar asta inseamna sa crezi niste oameni buni de gura si niste scripturi destul de primitive. Asa ca sigur nu stie nimeni ce va urma, iar fiecare crede ce i se pare lui mai credibil sau cum a fost invatat de catre parinti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca-l iubesti pe Dumnezeu asa cum spune numele tau,nici nu trebuia sa intrebi asa ceva, fiindca ai fi stiut. Dumnezeu ne raspunde la intrebnarea asta, dar nu te-ai straduit sa-i citesti cuvantul.e cel mai indicat.de ce? Fiindca Dumnezeu nu are nici o religie.si cuvantul sau catre noi, e interpretat de fiecare cult in parte.dar daca citesti singur nu te poate influenta nimic, si nimeni.

| WiccaLover explică (pentru anonim_4396):

Ai dreptate, te rog sa ma scuzi! Doar ca vroiam sa aud si niste pareri! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omul mereu sia imaginat viata de dupa sa gasit tot felul de obiecte in mormintele stramosilor nostri de acum 20000 de ani, viata de apoi e o iluzie in care multi se arunca din pacate i arunca si pe alti, stintific o data mort numai sti de tine pentru ca toate simnturile sunt moarte si creierul nu isi poti imagina asa ceva, este un film 5 simnturi vezi ce simnturi dispar cand mori asa pe rand, traiestesti viata, gandeste pozitiv nu te gandi la moarte vine si ea, e reciclare naturala asa ca suntem multi

Răspuns utilizator avertizat
| Zaira a răspuns:

Citeste Biblia si vei vedea.