| Sabin_Daniela_1971 a întrebat:

Ce simbolizează un porumbel gri venit la geam pe terasa?

9 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nimic,e doar un porumbel.

| DeyCj a răspuns:

Probabil porumbelul ăla gri arată aşa : https://casacuperusi.wordpress.com/2013/03/28/pasarile-de-langa-noi/ (poza 4), oricum articolul e fain happy.
... şi se numeşte guguştiuc, iar asta nu simbolizează nimic mitic sau superstiţios.

| DeyCj a răspuns (pentru DeyCj):

PS
Sunt păsări comestibile şi foarte apreciate pe piaţa din vest laughing.

| danut a răspuns (pentru DeyCj):

Iar gugustiucul se numeste turturica.

| oprescudorin11 a răspuns:

Daca a vent pe dreapta, e de bine, daca a venit pe stanga, nu stiu, daca este Gri, ori nu vezi tu bine si e ceata afara, ori vrea ceva de rontait!

| xerxes1 a răspuns:

Inseamna ca ii este foame si ca trebuie sa-i dai ceva de mancare.

| CinevaAnonimă a răspuns:

Chestia asta nu are legatura cu religia. Poate inseamna ca vrea sa isi faca cuib pe undeva pe aproape, sau poate chiar are cuib deja.

| Cannibal a răspuns:

Simbolizează că Dumnezeu te-a vizitat.
Trebuia să îi dai de mâncare și de băut.

| Vladutz1986 a răspuns:

Inseamna ca terasa ta o sa fie plina de gainat