| RobertG101 a întrebat:

Ce spune Biblia despre asexuali?

24 răspunsuri:
| danut a răspuns:

A facut Dumnezeu oameni asexuati, UNDE ai citit tu asa ceva? In ce maternitate i-ai gasit?

Răspuns utilizator avertizat
| danut a răspuns (pentru RobertG101):

Eu sincer nu am de unde sa stiu asa ceva, de cand ma stiu la maternitati se nasc baieti si fete, de asexuati nu am auzit.

Răspuns utilizator avertizat
| danut a răspuns (pentru RobertG101):

Aia nu sunt nici baieti si nici fete, dorinta nu are legatura cu sexul individului ci cu PLACERILE acestuia., Asta tine de VICILE omului pacatos, nu de biologie.

Răspuns utilizator avertizat
| T0T a răspuns (pentru danut):

Tu confunzi genul cu orientarea, de aia săracul Goku nu te înțelege și nici tu pe el.

https://ro.wikipedia.org/wiki/Asexualitate

| Teffan a răspuns (pentru danut):

"Asta tine de VICILE omului pacatos, nu de biologie."

Si asta tine de prostiile pe care le scuipati voi.

| danut a răspuns (pentru T0T):

Tare, dom-le, fiecare intelege bine ce spune celalalt, dar fiecare "joaca" la alta "echipa" si incearca sa aduca mingea intr-un loc propice pentru a marca. Dupa cum observi, se anunta un abandon.

| danut a răspuns (pentru Teffan):

Crezi ca prostiile trebuie scuipate sau reeducati cei cu pareri ca ale tale?

Răspuns utilizator avertizat
| Teffan a răspuns (pentru danut):

Nu,cred ca prostiile nu trebuie scuipate, ca tampiti lumea.

| danut a răspuns (pentru Teffan):

Acum ce faci, te contrazici singur?

| danut a răspuns (pentru RobertG101):

Chestie de intelegere, imi poti da cate "informatii" vrei, daca nu intelegi raspunsul...e greu.

| T0T a răspuns (pentru danut):

Dacă tu așa vezi o conversație...Problema e la tine atunci.

| danut a răspuns (pentru T0T):

Care conversatie, a facut Dumnezeu persoane asexuate, da-mi un exemplu.

Răspuns utilizator avertizat
| danut a răspuns (pentru RobertG101):

Pai asexuaLi nu provin din asexuati? Sau dupa tine asexuaLi provin din persoane cu sex? In cazul asta tu esti persoana buna de dus la tratament. Puteai vorbi despre o persoana cu libido-ul scazut dar fara nici un impuls sexual tine de necesitatea unui tratament psihiatric, adica tu te-ai referit in mod pervers la un nebun.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Simplu, daca nu faci sex cu un partener de sex opus in cadrul casatoriei, doar in pozitia misionarului si doar pentru reproducere nu existi pentru religie.

| mentholinks a răspuns:

Nu spune nimic. Oamenii au primit indemn sa se inmulteasca. Totusi Isus a spus ceva despre fameni, in genul cine poate, poate, nu ar fi nimic iesit din comun si nici nu sunt priviti mai bine.

| SG1995 a răspuns (pentru mentholinks):

Din contra, din contexul paragrafului la care te referi Iisus indica starea ideeala ar fi celibatara, dar pentru ca omul e slab, e permi sa aiba relatii sexuale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici: https://www.gotquestions.org/Bible-asexuality.html

| VelaJohnny a răspuns (pentru anonim_4396):

Poți te rog să faci un rezumat, precizând versetele, indiferent că sunt de pe site?

Răspuns utilizator avertizat