| anonim_4396 a întrebat:

Ce spune biblia despre astrologie?

10 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Pacat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

I se zice ghicire în Biblie. Nu este permisă.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu este ghicire, ci este gandire, calcule, matematica si din astea.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu, este ghicire în raport cu adopția calculelor astronomice.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In Vechiul Testament am întâlnit-o sub numele de "citire în stele", fiind condamnată de Scriptură.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E o formă de ghicire, la fel cum fac vrăjitoarele.
E păcat şi nu este permisă deoarece cei care practică aceste lucruri au "darul" ghicitului de la demoni.

| Daniel323 a răspuns:

De ce nu o citesti?
Vrei mereu mura in gura?

| anonim_4396 explică (pentru Daniel323):

Iti dai seama ca eu chiar am citit biblia aia si qoranu si avesta si imnuri jainiste (sau cum le zice) si veda, si nostradamus, si alte carti despre "dz" esoterice? Am citit si wicca, si carti de druizi. Am citit si egiptene.

| Byb2001 a răspuns:

Nu știu ce spune biblia dar astrologia mi se pare o prostie la fel ai zodiile

| anonim_4396 explică (pentru Byb2001):

Pentru ca se foloseste de un calendar prost(cu calcule facute cu 2, 000 de ani in urma, lumea s-a schimbat de atunci, si adevaratul scop pentru care exista "astrologia" a fost ascuns in minciuni. nu cunoaste nimeni adevarata astrologie. (scuze ca e confuz) Calendarele folosite de guverne, nu calculeaza cum trebuie zilele lunare/solar, zodiile s-au schimbat (cosmosul este in miscare nu sta pe loc, se schimba/transforma cu trecerea timpului ). Astrologii in zilele de azi, ei folosesc un zodiac "ramas de pe la romani" care a fost facut in india cu 2, 000 de ani in urma.
Si eu am fost obsedata de chestiile astea si mi se parea ciudat, ceva nu mergea, apoi am aflat zodiile corecte si adevarul. Astrologia e ca un fel de spiritualitate, ne afecteaza sufletele, vietuitoarele de pe planeta asta sunt afectate de fazele lunii si cum misca obiectele din spatiu.