Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu spun nimic, nici cetot-am fiindca le cunosc.am fost ateu pe cand aveam15 ani eram tanar si prost precum gardul.de aia sper sa-ti revii si tu.si altii ca tine.aaa stiu ca santeti viteji. pana la primul hop.fiindca va aruncati ca leii, si cadeti ca mustele.

| Al99 a răspuns:

Daca Biblia ar fi avut poze ar fi inteles cate ceva si cei care au facut filmuletele.
Limbajul arhaic plin de simboluri este destul de greoi pentru cei care nu sunt obișnuiți cu asa ceva.
Un incompetent nu va intelege nimic niciodata.

| asasaasa explică (pentru Al99):

Ce fel de argument este asta, e adevarat ca e scris in bliblie ce au spus oamenii aia da sau nu? vad ca la jigniri esti primul credinciosule

| valentingb a răspuns (pentru asasaasa):

Daca jigneste, inseamna ca nu respecta ceea ce scrie in Biblie. Vezi tu, tocmai de asta a fost scrisa Biblia, ca sa invete pe oameni sa fie buni. De altfel, si Coranul, si Cele 7 adevaruri, au fost scrise pentru a invata pe cei tineri cum sa se comporte, doar ca fiecare are elemente din cultura zonala. Eu ma mir ca toata ziua ziceti de Biblie. Ce v-a facut Biblia? Citeste-o si vei intelege ca e scrisa de oameni, cu opinii personale si influente culturale puternice, e un document istoric care arata cum a evoluat cultura. Si sa nu ne facem griji, va aparea alta care o va surclasa pe asta, niciun imperiu nu rezista la nesfarsit si nicio religie.

Important e sa intelegem fundamentul religiei : cele 10 porunci evreiesti si islamice, plus un adaos de toleranta adus de Isus, toleranta e un element pur crestin.
Si sigur, budismul cu propriile scrieri.

| Al99 a răspuns (pentru asasaasa):

DEX-ul daca ar fi avut poze ai fi inteles ca nu am jignit pe nimeni.
INCOMPETÉNT ~tă (~ți, ~te) 1) Care nu este competent; fără competență; neștiutor.