supadeceapa
| supadeceapa a întrebat:

Ce stiri noi ati mai aflat despre familia traditionala?

https://imgur.com/a/febMC5H
https://imgur.com/a/ClDEP6X

27 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

| milan9 El vrea sa denote cu siguranta "familia normala", "familia crestina normala",

cum arata familia crestina Romaneasca, poate ma iluminezi?

| RAY a răspuns:

Mai milan9 tu ai baut ceva? am impresia ca uni nu intelegeti o intrebare, un defect neurologic probabil, desi eu intreb ce este familia traditionala romaneasca si tu imi spui dar nu toti au avut acelasi trecut ca si tine, cat de stupid poti sa gandesti sa scrii asa ceva, nu am afirmat nimic, ora de logica numai se face? mergeti la scoala pentru corn cu lapte si alocație atat, in fapt 40% din elevi nu stiu sa citeasca iar peste 70% nu reusesc la bac in fine

| milan9 a răspuns:

Termenul de "familie traditionala" nu insumeaza toate aberatiile si mizeriile pe care le gasesti in istoria umanitatii. Scuza-ma ca-ti spun, dar aceasta insinuare este ea insasi o mizerie.

"Familia traditionala" e un termen oarecum fortat. El vrea sa denote cu siguranta "familia normala", "familia crestina normala", in ideea in care, in mentalul colectiv "traditional" este sinonim firescului, normalului, obisnuitului.

Daca tu consideri acea aberatie a fi o chestie traditionala, am o intrebare... Tu asta consideri normal, firesc si des intalnit in jurul tau? S-a intamplat deci chiar sa traiesti intr-un astfel de mediu? sad

| Holiday a răspuns (pentru milan9):

"El vrea sa denote cu siguranta "familia normala", "familia crestina normala"..."

Si de ce ar fi familia crestina "normala?! Ea poate fi "normala" eventual pentru crestini, dar in rest, evident nu. Asa ca, daca vrei familie de genul crestin, nu te opreste nimeni sa ai, dar aveti bunul simt si nu mai incercati sa convingeti pe altii ca e singura varianta "normala".

| milan9 a răspuns:

Nu stiu, @Ray, cum as putea surprinde in cateva cuvinte familia romaneasca, dar, din moment ce insinuezi atat de usor ceea ce insinuezi (stii la ce ma refer), pot spune ca-ti sunt foarte cunoscute exceptiile din "intrebare" si te incadrezi perfect in acest tip de "familie". Sa stii insa, @Ray ca nu toti traiesc ceea ce ai trait tu... sad

supadeceapa
| supadeceapa explică:

Scandal love struck

| anonim_4396 a răspuns (pentru supadeceapa):

E retardat
mai de mult conspira pe baza poreclei lui Iliescu 'Ilici', el zicea că ăla e numele de evreu al lui Iliescu(absolut fals) și că evreii i-au furat lui țara.
Citește tâmpenii pe bloguri naziste și le scrie aici

| Mclaren12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci vrei sa zici ca Iliescu nu era un evreu comunist? Hai ca esti de treaba laughing
Probabil dupa mintea ta, ar trebui sa ti se predea la scoala informatia asta ca sa crezi ca e adevarata laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mclaren12):

Papa, te ignor

| Mclaren12 a răspuns:

Legat de asta, am citit recent ca UE a legalizat pedofilia. Ce parere aveti? O sa tolerati asta?

| supadeceapa explică (pentru Mclaren12):

Unde ai citit? laughing Link.

| Mclaren12 a răspuns (pentru supadeceapa):

Am gresit, articolul era din 2007.
https://www.lifesitenews.com/......ealthy-sex

Oricum, EU vrea sa legalizeze pedofilia, asta in cadrul dezvoltarii artificiale a islamismului in Europa.
Uite asta de exemplu
https://www.google.com/......62600.html

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mclaren12):

Parlamentul European n-are atribuții de legiferare, ce dracu bați câmpii acolo?

| Mclaren12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Recent a fost adus un caz in fata ECHR (European Court of Human Rights). O femeie a fost acuzata ca a declarat public ca profetul Mohammed al musulmanilor era un pedofil si la final, deci avea libertatea sa declare asta, tot ea a fost amendata cu 480 de euro. Nu vezi ca pedofilia devine din ce in ce mai tolerata? Uita-te la articolul din 2007, guvernul german imparte brosuri prin care ii invata pe parinti cum sa-si molesteze copiii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mclaren12):

1. Ce treabă are ce ai zis tu mai sus cu ''legalizarea pedofiliei''. Probabil ai înțeles la fel de bine cum înțelegi tu tot...am văzut deja. laughing
Pedofilia nici măcar nu e incriminată expres fiindcâ e o dereglare, la fel ca homosexualitatea, sunt incriminate acțiunile care derivă de aici, și astea-s mai multe.
2. Doar Parlamentul României, care reprezintă suveranitatea poporului român poate legifera (și guvernul investit de Parlament), dar pe un subiect ca ăsta nu se va discuta în următoarea sută de ani la noi.
3. Nu mai citi articole din presa străină că NU LE ÎNȚELEGI.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mclaren12):

Https://www.hotnews.ro/......rimare.htm

Uite care e treaba, nicio legătura cu pedofilia, absolut niciuna, stai foarte prost la înțelegerea lucrurilor.=))
A încălcat o lege penală din Austria. La noi nu pățea nimic pentru asta.

| Mclaren12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nicio legatura pentru ca nici macar nu mentioneaza despre asta. Tu practic cand citesti articolul ala, habar n-ai de ce a fost condamnata femeia. Ce inseamna "defaimarea profetului Muhammad"? Ce a zis femeia de a fost amendata?

"1. Ce treabă are ce ai zis tu mai sus cu ''legalizarea pedofiliei"
Europa se confrunta in momentul de fata cu "criza islamica" sa zicem, datorita numarului urias de imigranti intrati in Europa, bineinteles cu acordul EU care, nu cred ca ti-ai dat seama, este o organizatie anti-europeana. O data cu asta au aparut o gramada de scandaluri si cazuri in care imigrantii se fac vinovati de cazuri de pedofilie in toata Europa. Ce face EU in situatia asta? Ei in loc sa ia masuri impotriva imigrantilor, amendeaza o femeie pentru ca a declarat ca Mohammed era un pedofil. Si dupa mintea ta cica cazul ala n-are nicio legatura cu pedofilia laughing

"A încălcat o lege penală din Austria."
Tocmai ca nu a incalcat nicio lege. Oricine ar trebui sa aiba dreptul la libertate de exprimare. Ia zi tu ce lege penala a incalcat? Daca a incalcat intr-adevar o lege din Austria, de ce cazul a mai ajuns la UE?

"2. Doar Parlamentul României, care reprezintă suveranitatea poporului român poate legifera"
Esti pe langa

Constirutia Romaniei, titlul 6 - Integrarea Euroatlantica, articolul 148 (2), citez:
"(2) Ca urmare a aderării, prevederile tratatelor constitutive ale Uniunii Europene, precum şi celelalte reglementări comunitare cu caracter obligatoriu, au prioritate faţă de dispoziţiile contrare din legile interne, cu respectarea prevederilor actului de aderare."

Mai pe romaneste, orice prevedere adoptata de EU are prioritate in fata legilor Romaniei. Daca UE o sa hotarasca ca pedofilia este legala, Romania ca membra UE ori accepta dizpozitia asta, ori iese din Uniune. Este exact ca si cum ai semna un contract cu o firma. Daca tie nu-ti convine o prevedere din el, nu poti negocia asta cu angajatorul, ori semnezi si iti asumi tot ce scrie ori pleci. Revenind la pedofilie, cati imigranti acuzati de pedofilie au fost cu adevarat condamnati?

"Pedofilia nici măcar nu e incriminată expres fiindcâ e o dereglare, la fel ca homosexualitatea"
Homosexualitatea este o dereglare in capul indoctrinatilor ca tine carora le-a bagat religia in cap ca este impotriva vointei zeului biblic. Iar eu ma indoiesc ca pedofilia ar fi o dereglare pentru ca pedofilii o fac cu buna stiinta si nu exista nicio scuza care sa-i apere. Cum se face ca exista multi preoti acuzati de pedofilie? O fi si aia dereglati sau cum?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mclaren12):

Aoleuuuuuuulaughing)))))
Ești absolut descreierat. rolling on the floor)
Omule, NU CEDO a condamnat-o. A condamnat-o un tribunal austriac, ea a dat în judecată la CEDO statul austriac. Austriecii au în codul lor penal ''defăimarea religiilor'' scrie clar acolo, la draculaughing)))))
Există un parchet care trimite dosarele la CEDO?laughing)))
2. Ce mi-ai citat tu acolo n-are ABSOLUT nicio legătură. E vorba de tratatele internaționale, libertatea de circulație, impozitarea. Doamne. laughing))))
3. Atunci dă-mi articolul din Codul Penal unde scrie ''pedofilie'', te rog. rolling on the floor))))

| Mclaren12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu ori esti chior ori nu stii sa citesti.
"Potrivit deciziei exprimate de CEDO, Curtea Regională pentru Fapte Penale din Viena a condamnat-o pe profesoară în 2011 pentru defăimarea doctrinelor religioase."
Da, nu CEDO a amendat-o pe femeie, dar din ce reiese de mai sus, cu consimtamantul CEDO Curtea de la Viena a amendat-o pe femeie. Greseala mea de exprimare, in rest, fii sigur ca daca CEDO lua o decizie obiectiva si ii dadea castig de cauza femeii, Curtea de la Viena s-ar fi supus deciziei CEDO, exact in aceeasi masura in care "potrivit DECIZIEI EXPRIMATE DE CEDO" Curtea regionala a condamnat-o pe femeie (...). CEDO au fost aia care au zis ca defaimarea lui Mohammed trece dincolo de libertatea de exprimare, prin urmare ei si-au dat consimtamantul pentru condamnarea femeii si repet, Curtea de la Viena doar s-a supus deciziei. In concluzie, prostia ta cam da pe dinafara.

"Atunci dă-mi articolul din Codul Penal unde scrie ''pedofilie"
Ia da-mi tu articolul din codul penal al Austriei care interzice defaimarea religioasa. Nu zic nu exista articolul ala, dar una este cand il vad in codul penal austriac si alta este cand il mentioneaza un om de rand ignorant care inghite tot rahatul pe care il vede in mass-media.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mclaren12):

Deci CEDO s-a pronunțat înaintea instanței din Austria?
Alo, află ce e CEDO, cine se adresează CEDO, află ce e UE, apoi poți să bați câmpii cât vrei, eu nu-ți mai răspund.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu văd nici cea mai mică, dar nici cea mai mică legătură între asta și familia tradițională.

| supadeceapa explică (pentru anonim_4396):

Eu vad sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru supadeceapa):

Luminează-mă și pe mine

| supadeceapa explică (pentru anonim_4396):

Familie heterosexuala dornica sa impuieze, uite-i.

| anonim_4396 a răspuns (pentru supadeceapa):

ăia care impuează și care au intoxicat spațiul public cu subiectul ăsta până au pus familia tradițională într-o lumină negativă sunt retardații ăia fanatico-religioși de la cpf. Ce treabă are cu conceptul de familie tradițională un bolnav psihic?

| supadeceapa explică (pentru anonim_4396):

Aceeasi legatura pe care o au homosexualii cu bolnavii psihic laughing))).

| anonim_4396 a răspuns (pentru supadeceapa):

Adică....niciuna...
sau vezi asemănări și între homosexuali și bolnavi psihic dacă între familia tradițională și asta vezi?laughing)