| Antipaticu a întrebat:

Ce sunt moliftele Sfantului Vasile?

16 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Umbla vorba prin popor "Nu te lega la cap, daca nu te doare"

Răspuns utilizator avertizat
| Urzi23 a răspuns (pentru Antipaticu):

Eu doar am scris din intelepciunea poporului Roman.

Răspuns utilizator avertizat
| miradoniz a răspuns:

hee hee v-ați găsit o noua jucăriehee hee

| Birjaru a răspuns:

Ce draq is alea molifte?

| OmletteDuFromage a răspuns:

Molifte = Coaie (sau cel puţin eu aşa cred)

| RockaruL a răspuns:

Or fi vreo satană de pielicică ascunsă pe undeva.

| BRG a răspuns:

A lui vasile Seicaru?

| BRG a răspuns:

Sînt moliile, și nu îl m ai sfinți atît, că nu merită, cine știe ce poamă acră o fi fost.

| Paulla a răspuns (pentru anonim_4396):

Şi eu care vroiam să le citesc, să văd dacă-mi cade tavanul în cap. Dar acum când văd cât de lungi sunt, nu cred că am răbdarea necesară.

Răspuns utilizator avertizat
| KlaraWeiss a răspuns (pentru Antipaticu):

Habar n-am de ce apar postate pe peste tot, dar da, ai auzit corect. Numai preotii care tin post aspru si se roaga pot sa le citeasca.

| Paulla a răspuns (pentru Antipaticu):

Eu ştiu? Din ce am auzit eu ai voie să le citeşti doar dacă eşti curat de păcate(după ce te-ai spovedit şi aşa mai departe).