| Maxim96 a întrebat:

Ce v-a dat voua credinta in Hristos?
Eu sincer nu le stiu numarul si e imposibil sa le numar pe toate.

Răspuns Câştigător
| milan9 a răspuns:

Tot binele! Totul vine de la Dumnezeu...
Bucuria de a conştientiza că Dumnezeu este iubire în toate...

18 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Inseamna ca ai o imaginatie foarte bogata, dar in sens negativ.

| Neberius13 a răspuns:

Mi-a dat dureri de cap

| BlackSulphur a răspuns:

Ia da-mi un exemplu, binecuvantatule...

NOname
| NOname a răspuns:

Credinţa unora în hristoşi mi-a dat o ţară plină de idioţi şi fanatici, care mă fură, îndoctrinează, discriminează, manipulează, îşi bat joc şi se tot încăpăţânează să nu iasă din Evul Mediu.
Mulţumesc, Doamne!

| NameoftheCentury a răspuns:

Intrebarea asta are doua sensuri.

| RAY a răspuns:

Bere si mici de la un crestin beat care petrecea si m-a chemat sa beau cu el, l-am refuzat ca era popa si maine venea sami ceara extraplus

| sabrina103 a răspuns:

Dumnezeu da credinta.

| Musique a răspuns:

Credința că-n tot ce mă înconjoară există un Dumnezeu.

| єχcєєℓ a răspuns:

Gândul... că doar Dumnezeu ar putea crea ceva așa de flocosibil precum pisicuțele
puppy dog eyes

| fadnox a răspuns:

Nu mai stii numarul la ce? nu ajungi nicaieri asa

| Wøodenpints a răspuns:

Tipic creștinesc. Faci o afirmație, devine hiperbolă însă nu spune nimic concret și nu oferă nici o informație.

| Lizzu a răspuns:

Ce ne-a dat material sau spiritual in sensul de ce ne-a oferit?
Sau ce ne-a facut sa credem in Iisus?

Eu iti raspund din perspectiva mea: Iisus nu a fost fiul unui dzeu. A fost un om simplu pe vremea lui care a vrut sa fie pace intre oameni. Asta daca chiar a existat.

Gandeste-te ca nu vine o fiinta din cer sa-si ia trup de om, nu suntem in filme.
Dar multi nu vad asa.Lor daca le zici ca a fost fiul lui dzeu si ca apoi s-a inaltat la cer, ei cred tot.

Parerea mea.

| fllu07 a răspuns:

Convingerea ferma ca in curand Isus ii va invia pe cei morti, asa cum a facut cu lazar, ca ii va vindeca de absolut toate bolile pe cei suferinzi, si va reusi sa creeze o lume noua, fara mediocritate, indiferenta, coruptie, saracie, in care oamenii vor fi egali, vor trai vesnic aici pe pamant, si se vor bucura de munca mainilor lor. in prezent mi-a dar pacea mintii si siguranta de sine ca daca ascult sfaturile sale consemnate in biblie am numai de castigat. plus strictul necesar (uneori mai mult) ca sa traiesc. in fond de ce ai nevoie? hrana, si acoperamant.

| droid96 a răspuns:

Eu stiu de ce mi-am pierdut-o...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimeni si nimic. Sunt ateu.

| TheStory a răspuns:

Foarte multe lucruri dar tot atatea lucruri m-au facut sa nu cred in el.

| c0ton a răspuns:

Eu cred in dumnezu daca si el crede in mine.

| iurii75 a răspuns:

O speranță sigură pe viitor, și convingerea fermă că Dumnezeu își va îndeplini scopul inițial cu privire la pămînt deoarece nimeni nu-l poate împiedica s-o facă. happy