| NuAmGasitUnNume a întrebat:

Ce va face sa credeti in satana si nu in iubirea adevarata la lui Dumnezeu? vreau sa stiu!

Răspuns Câştigător
| XtremePWN a răspuns:

Cine gusta din bunatatea lui Dumnezeu nu se va mai desparti de El niciodata.,,Cine gusta si vede ce bun este Domnul, nu se mai desparte de dragostea Lui.,, Cine ne va despărţi pe noi de dragostea lui Hristos? Necazul, sau strâmtorarea, sau prigonirea, sau foametea, sau lipsa de îmbrăcăminte, sau primejdia, sau sabia?,,

| LaYeR a răspuns (pentru XtremePWN):

Frumos raspuns!

| EmaS a răspuns (pentru LaYeR):

Daca esti sincer in afirmatia facuta, ma bucur.Domnul sa te binecuvanteze!

| NuAmGasitUnNume explică (pentru XtremePWN):

Multumesc pentru raspuns! pacat ca alti nu descopera asta.

15 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Din câte am înţeles eu, de dumnezeu ăsta se vorbeşte la masculin. Ei bine, nu am nevoie de iubirea niciunui mascul. Sună homo.

| DarknessAngel a răspuns:

Documenteaza-te putin.Multi imi pun intrebarea asta. Si sfarsesc prin a tacea si a nu mai comenta la mine. Cauta si tu putin pe internet si vei afla ca este mult mai bun decat acel "Dumnezeu" fals care la venirea crestinismului in lume au fost ucise milioane de animale care acum sunt pe cale de disparitie doar pentru ca voi crestinii credeti ca sunt "malefice". Cu ce v-au gresit saracele animale? Doar pentru ca erau negre. Iti dau si exemple : vulpea neagra, capra neagra, pisicile negre care au fost omorate la greu si a dus la o "invazie" de soareci. Sacrificiile sunt intr-un numar inimaginabil de mare de la venirea crestinismului. Inainte de asta, cand lumea credea in adevaratele divinitati nu a fost omorat nimeni! Dar cand crestinismul a aparut toti au fost omorati pentru religia lor? Si de ce? Pune-ti si tu aceste intrebari si iti vei raspunde singur la intrebare.

| NuAmGasitUnNume explică (pentru DarknessAngel):

Crestini au facut asta pentru ca sunt negre.ce raspuns...Llaughing)laughing))

| XtremePWN a răspuns:

Dumnezeu nu exista. Nici scavii sai.

| sfântaSmecta a răspuns:

Dar cine a spus că (,) crede în satana? Eu cred în Smecta. Amin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine il iubeste? cei aia iubirea cum o definesti ca sa stiu cum sasi raspund?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu unu iubesc banul, sanatatea si pe mine si pe cei care i iubesc dar cand iubesti nu iubesti ca vrei si ca asa vrea inima ta aia e iubire adevarata nu poti sa vrei sa iubesti aia i placere, obsesie, nu cunosc satanisti doar pusti emo de pe TPU atat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred in portoricanul ala de satana asa ca. Amin maaaaaaaaaaaaaaaaaaa

| Analytical a răspuns:

Nimeni si nimic. straight face ispitele si pacatele sunt doar cele care ne pot desparti de dragostea adevarata a Lui Dumnezeu! si totodata departandu-ne astfel de El, aici intra in joc Satana si te face sa crezi ca intrebarile astea sunt puse asa cum trebuie si unde trebuie!

| DarknessAngel a răspuns (pentru Analytical):

Intra in joc pentru a te trezi la realitate, omule. Si prin raspunsul tau afirmi ca Dumnezeu a pacatuit? Ucigand milioane de oameni dintr-o prostie m-i se pare chiar aiurea...Si este un pacat. happy

| Analytical a răspuns (pentru DarknessAngel):

Nu ma astept sa intelegesti! happy anyway, intrebari de genu` nu te ajuta sa cresti cu nimic spiritual, certandu-te cu altii, pe o tema atat de importanta! Am afirmat ca D-zeu este singura noastra scapare, desi de multe ori mai degraba "alergam" la oferta interesanta si apetisanta marcata de Satan! aici am vrut sa ajung. Eu nu as fi putut fi in stare sa scot pe gura "D-zeu a pacatui" asa cum ai facut tu! sper ca ai inteles acum. tongue