| AvalohAlyn a întrebat:

Ce va mai da vouă sens vieții, adică ce va mai anima existența și viața de zi cu zi ce mai faceți să treacă timpul mai ușor și să uitați de greu?

3 răspunsuri:
| Algo098 a răspuns:

Sens vietii poate da munca, oamenii apropiati, prietenii si probabil ca mai sunt multe lucruri care pot da un sens vietii. Si credinta in anumite povesti pote da un sens vietii, chiar daca e un sens imaginar, pentru credincios fiind echivalent cu ceva real, din moment ce crede ca sunt adevarate acele povesti.

| RKBlue a răspuns:

Citesc
Scriu
Ma uit la anumite filme
Ascult muzica
Scriu si citesc lucruri pe Quora
Astea sunt lucruri destul de obisnuite pe care le fac din placere, fac sa treaca timpul si ma relaxeaza cand am anumite perioade sau momente mai rele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Credința în Dumnezeu și în promisiunile Lui divine.