| ErrorFound a întrebat:

Ce va tot laudati voi crestinii: "Vai, osemintele sfintilor crestini nu putrezesc si miros a Hugo Boss tot timpul, asta ineamna ca ei au fost cu adevarat alesi de Dumnezeu..." si alte cateva tampenii de genul?

Uitati aici: http://www.altering-perspectives.com/......alive.html
Asta cum e de alta religie si nu putrezeste? Cica nici ciupercile, mucegaiul sau gandacii nu-l papa in aer proaspat.

Răspuns Câştigător
| MihaelaMariaPopa a răspuns:

Pai biserica ortodoxa, doamne iarta-ma, happy se crede buricul pamantului, si nu numai de ortodocsi ci si de penticostali iehovisti bla, bla bla. nu ti se pare ca biblia e incompleta? ca dumnezeul din biblie e un exemplu de criminal, crud, preacurvar, care vine cu urgii, pedepse etc etc? biblia a fost scrisa de niste inapti si inspirata de alti cativa analfabeti, in care nu se leaga nimic.sunt milioane de oameni care cred in biblie dar sunt mereu tematori de ziua de maine si de moarte. biblia si televiziunea sunt cele mai bune inventii de indoctrinare si prostire a omenirii! si eu cred in dumnezeu dar eu cu totul altfel povestea! esti creatorul propriului destin si nu ti-l fac nici sfintii nici altcineva. depinde de cum percepi la nivelul creierului faza cu osemintele, mie nu mi se pare incredibil. din punct de vedere stiintific, ca eu pe asta ma bazez, depinde cum a fost imbalsamat cadavrul. normal si e logic, am facut eu legatura, un om care ``tine posturi`` ma refer acum la cel alimentar, nu mananca nimic animal, ci vegetal deci celulele sunt cat se poate de ``curate``. asta o poti vedea cand mananci carne si cand mananci ceva vegetal se vede la toaleta. mno asa e si faza cu mirosul si aspectul omului mort de mult timp.mai conteaza si umiditatea, clima etc! laughing numai bine si apropo nu accept raspunsuri jignitoare la adresa mea, mai ales de la fanatici religiosi, e parerea mea si nu o schimb!

| ErrorFound explică (pentru MihaelaMariaPopa):

"Cadavrul" nu a fost imbalsamat.

17 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Chiar si Lazar, prietenul lui Isus cand a murit a inceput sa miroasa pentru ca intra in putrefactie. Daca nu e tratat cu anumite substante, orice om putrezeste.

| ErrorFound explică (pentru danay72):

Nu serios, zi-i asta calugarului din link.

| usuk a răspuns:

E clar, budismul e adevarata religie, veniti de luati intelepciune chinezeasca fratilor si lasati totul in urma, "caci voi, cei care ve-ti veni, nu ve-ti pierii; ci veti fi mumificati pe vecie. *plecaciune*"

| anonimg a răspuns:

Nici unii nici altii nu sunt crestini.
"Cum se risipeste norul si trece, asa nu se va mai ridica cel ce se coboara in Locuinta mortilor!" (Iov.7:9)
"Caci cel ce moare nu-si mai aduce aminte de Tine; si cine Te va lauda in Locuinta mortilor?" (Psalm.6:5)
"Tot ce gaseste mana ta sa faca, fa cu toata puterea ta! Caci, in Locuinta mortilor in care mergi, nu mai este nici lucrare, nici chibzuiala, nici stiinta, nici intelepciune!" (Eclesiast.9:10)

Toti cei ce se inchina mortilor -chiar daca acestia au fost sfinti- nu se inchina lui Dumnezeu, ci celui rau. Oameni fara minte care se iau dupa conducatorii lor religiosi.

Este mai usor sa te inchini mortilor, deoarece acestia nu iti cer nici-un sacrificiu; pe cand Dumnezeu cere sa traiesti dupa voia Lui.

| milan9 a răspuns:

Crestinismul nu se afla in contradictie cu minunile facute in Vechiul Testament.
Daca in acea perioada de "seceta" spirituala Dumnezeu savarsea minuni prin sfinti, chiar si prin trupurile lor fara viata (ca semn al sfinteniei lor), de ce in crestinism nu ar fi posibile?

Dimpotriva, Mantuitorul a lasat in lume HARUL SAU pentru continuarea lucrarii Sale, inclusiv prin minuni...

| ErrorFound explică (pentru milan9):

Atunci cum pot spune unii, cum au tupeul sa spuna ca (virgula) crestinismul este singura religie adevarata?

| milan9 a răspuns:

Iata un exemplu de minune prin osemintele sfintilor, ATESTATA de Dumnezeu:

"Apoi a murit Elisei şi l-au îngropat, iar în anul următor au intrat în ţară cete de moabiţi. Dar iată, odată când îngropau un mort, s-a întâmplat ca cei ce-l îngropau să vadă una din aceste cete şi speriindu-se au aruncat mortul în mormântul lui Elisei. Căzând acela S-A ATINS DE OASELE LUI ELISEI ȘI A ÎNVIAT şi s-a sculat pe picioarele sale" ( IV.Regi13,20-22).

| ErrorFound explică (pentru milan9):

Bine, bine, dar eu nu vorbesc de "antic" aici, ci de prezent. Calugarul a murit in ~1920~ si a fost dezgropat in 2002.

| BlackSulphur a răspuns:

Interesant cum numai cultul ortodox romanesc are asa ceva (moaste)...

| MisFit20 a răspuns:

Sunt multe lucruri in crestinism, care nu se leaga, iti poti da seama usor de ele si fara sa iti pui capul la contributie. Crestinisumul nu e o religie e un papusar.

| ErrorFound explică (pentru MisFit20):

Bine, n-ar trebui totusi sa mi-o zici mie...Am mentionat clar: "voi crestinii", unde probabil voi nu include tu.

| HDeNiSaR a răspuns:

De data asta îţi dau dreptate!winking

| RuxandraBianca a răspuns:

De cate ori vrei sa repet? crestin nu inseamna ortodox... si cred ca te referi la moaste...da intr-adevar e o prostie.

| David98TM a răspuns:

Data viitoare zi ortodoxi...

| ErrorFound explică (pentru David98TM):

Parca baptistii, protestantii sau catolicii ar fi mai breji...