| OctavianDanielMaria a întrebat:

Ce vina aveau animalele,plantele,virusii, bacteriile, fungii de le-a omorat Dumnezeu la potop?

15 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Pai niciuna, dar e cam greu sa inunzi planeta fara sa victime colaterale.

| LoveSleep a răspuns:

Se masturbau, dăă.

Răspuns utilizator avertizat
| StrongHeart a răspuns:

Pentru un muritor de rand ca tine, moartea inseamna sfarsitul.
Pentru Dumnezeu inseamna ca te-a luat dintr-un loc si te-a dus in alt loc. Dumnezeu a inviat si a surpat moartea.Ce vrei mai mult de atat?

Răspuns utilizator avertizat
| StrongHeart a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

La ce sa ma combati, la inselari? Stai linistit, am avut si eu destule pana am aflat adevarul.Asta ce faci tu se numeste ratacire filozofica, nu ajungi nicaieri.
Crede si nu cerceta sau cerceteaza-L pana vei deceda.

Răspuns utilizator avertizat
| StrongHeart a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Trebuie traite, sunt lucruri care nu trebuie explicate sau dovedite, se bazeaza pe un adevar fundamental, precum axiomele.
Toate intrebarile duc catre alte intrebari si alte intrebari si poti sa inventezi orice, dar adevarul ramane intact indiferent de parerea mea sau a ta sau a unui om in scaun cu rotile care vorbeste ca un robot si crede ca le stie pe toate.

Răspuns utilizator avertizat
| catalynx a răspuns:

Nimic, dar Dumnezeu nu tine cont de asta, pedepseste neamurile tale pentru ca tu ai gresit, e gelos si te vrea un om prost si dependent de el

Răspuns utilizator avertizat
| catalynx a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Oriunde, dar in blibie nu

Răspuns utilizator avertizat
| Mihai45665445676 a răspuns:

Bai fetița nu mai spune prostii din acele cărți că Dumnezeu atotputernic lumi nu a omorât pe nimeni

Răspuns utilizator avertizat