| Meme10Memu a întrebat:

Ce vor face cei care nu cred cand va incepe Armaghedonul prezis in Biblie? Vor fi la fel de mandri si pusi pe glume?

49 răspunsuri:
| danut a răspuns:

"Ce vor face cei care nu cred cand va incepe Armaghedonul"
Vor face EXACT ce scriein Biblie.
Apocalipsa 6, 15. Împãratii pãmântului, domnitorii, cãpitanii ostilor, cei bogati si cei puternici, toti robii si toti oamenii slobozi s-au ascuns în pesteri si în stâncile muntilor.
16. Si ziceau muntilor si stâncilor: "Cãdeti peste noi, si ascundeti-ne de fata Celui ce sade pe scaunul de domnie si de mânia Mielului,
17. cãci a venit ziua cea mare a mâniei Lui, si cine poate sta în picioare?"

suntserios
| suntserios a răspuns:

S au deschis cinematografele? Sau unde apare?

| Meme10Memu explică (pentru suntserios):

Cand va incepe Armaghedonul.

| suntserios a răspuns (pentru Meme10Memu):

Pai asta am intrebat si eu cand?
e premiera anul asta?
la cinema?
Sau Netflix?

| Meme10Memu explică (pentru suntserios):

Armaghedonul prezis in Biblie va fi cel mai mare necaz ce se va abate asupra omenirii si nu e vorba de un film.

| suntserios a răspuns (pentru Meme10Memu):

Amazon Prime deci?

| sierra1 a răspuns:

și când zici că e maghedonul ăla sau cum îi zice?

| Meme10Memu explică (pentru sierra1):

In maxim 100 de ani. Probabil in urmatorii 20-30 de ani.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Armani și mai cum?
O să ne doară la foiță și după ce te convingi tu că nu există zâna maseluță.

| Meme10Memu explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Chiar si asa sunt mai fericit ca tine.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Meme10Memu):

M-ai prins! Plângeam când am scris mesajul ăla plin de ură.
Nu pricep cum vă puteți recomanda drept credincioși, când aveți în voi invidie din asta proastă, cu "sunt mai... decât tine". Faceți fapte pe care credeți voi că le punctează Dumnezeu cu bulinuțe, apoi vă frecați palmele excitați, că voi (credeți că) veți ajunge în rai, iar dușmanii nu, că n-au postit toate vinerile, și n-au dat 10 lei la cerșetori.
Credința nu e despre asta, idioților. Ce faceți voi e foarte deplasat, și majoritatea "credincioșilor" sunt în halul ăla.
Eu nu am treabă cu voi și cu religia, dar e clar că nici voi. Exagerați, și nu aveți în primul rând moralitate. Fără ea, degeaba faceți 200 de cruci, și vă dați "sfinți".
Sunteți doar niște snobi, în frunte cu BOR.
Nu mă întreba de ce am scris toată treaba asta, oricum mi se rupe p la de voi.

| Catrice a răspuns:

Da, rad de voi ăștia care credețihee hee

| Meme10Memu explică (pentru Catrice):

Nu vei mai rade cand va incepe Armaghedonul.

| Catrice a răspuns (pentru Meme10Memu):

Rad la orice, de ce n-aș rade atunci?
Vezi, nu ma cunoști deloc.

| Meme10Memu explică (pentru Catrice):

Nu te cunoaste nimeni si nici tu pe tine.

| Catrice a răspuns (pentru Meme10Memu):

Săracul, e greu sau te cunoască nimeni, nici creierul să te recunoască? Vrei sa te ajut să-ți găsești propria persoană? Suna acum la 0750-898989hee hee

| Meme10Memu explică (pentru Catrice):

E de ajuns sa ma stie Dumnezeu.

| Catrice a răspuns (pentru Meme10Memu):

Păcat, nici el nu te știe.

| Celcestietot a răspuns:

Nimic.

| LPCTSTR a răspuns:

Vor fi mândri*, nu „mândrii" rolling on the floor
Mai bine nu mai întreba dacă tot ești agramat... nu că ne-ai fi și scăpat de cele mai cretine întrebări din categoria "Religie"winking... zic și eubatting eyelashes rolling on the floor

| Meme10Memu explică (pentru LPCTSTR):

Unde vezi ca am scris "mandrii" in loc de mandri? Ai vedenii?

| LPCTSTR a răspuns (pentru Meme10Memu):

Lmfao... acum a si corectat rolling on the floor rolling on the floor

Este misto sa te dai cu curul de pamant ca "vai armaghedonul" cand esti agramat, ai? rolling on the floor

| LPCTSTR a răspuns (pentru Meme10Memu):

Uite aici vad: https://imgur.com/a/QYof55K
Scuze ca a luat atat de mult, am pierdut linkulwinking rolling on the floor

| Meme10Memu explică (pentru LPCTSTR):

Google translate te traduce : lmfao : lought my fuckin’ ass of = mi-am dorit nenorocitul de fund rolling on the floor

| LPCTSTR a răspuns (pentru Meme10Memu):

Acum esti si chior =)) Eu am spus "Lmfao", nu "lfao".
Iar Urban Dictionary spune asta:
https://www.urbandictionary.com/define.php?term=LMFAO
"Laughing my f*cking ass off"
Insa, cum agramatii au destul dezinteres incat sa nu reuseasca sa caute ca "mandri" se scrie cu un singur "i", ma insel ca ei mai poseda destul dezinteres incat sa mai cunoasca si alta limba =)) =))

| LPCTSTR a răspuns (pentru Meme10Memu):

Ma bucur totusi ca nu negi c-ai editat intrebarea... nenorocul tau este ca eu aveam deja facuta o captura de ecran exact pentru plodanul din tine, caci eram deja constient ca doar la atat de duce capul kiss rolling on the floor
Smecher te dai... pacat ca tu vrei sa stai la masa oamenilor mari, (a)fumatule. laughing rolling on the floor

| Meme10Memu explică (pentru LPCTSTR):

La Armaghedon nu vei mai rade cu lacrimi.

| Meme10Memu explică (pentru LPCTSTR):

Apropo, tu cand inveti engleza te concentrezi pe engleza de mahala de injuraturi in engleza? Asa vrei tu sa devii cult?

Lmfao, lol sunt abrevieri ale unor cuvinte josnice in engleza. Folosirea acestor abrevieri din engleza te injosesc si nu te ridica. Nicidecum nu esti om mare dupa limbajul pe care-l folosesti.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Meme10Memu):

Aha... n-ai cum sa te scoti din prostie: da-o cu "cuvinte josnice" si "te injosesc si nu te ridica" cand tu esti chiar atat de prost incat reusesti sa crezi ca daca editezi intrebarea, imi voi cere scuzele ca "vai, greseala mea, mii de scuze", ai?

Intr-adevar, cand am Cambridge B2 dat din clasa a 11-a sigur numai engleza de mahala am invatat rolling on the floor

Da-mi si mie niste "iarba", ca la tine vad ca merge de minune rolling on the floor

| Meme10Memu explică (pentru LPCTSTR):

"cand am Cambridge B2 dat din clasa a 11-a" - tot degeaba daca folosesti expresii care te injosesc si care arata ca iti place sa traiesti cu prostii.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Meme10Memu):

Ce chestie... traiesc intr-o Romanica plina de imbecili ca tine... oare nu crezi ca m-ai influentat in vreun fel? rolling on the floor rolling on the floor

| Meme10Memu explică (pentru LPCTSTR):

Pentru mine nu conteaza decat sa ajung in rai.

| aXy99 a răspuns:

Astia care nu cred, n-o sa moara.

| Meme10Memu explică (pentru aXy99):

Isi vor aduce aminte de intrebarea asta, de mine cand va incepe balamucul. Va fi prea tarziu pentru ei.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Vor fi in tabara fiarei, hotărâți sa distrugă pe creștini.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Abia astept sa vad ce se va intampla, sunt foarte nerabdator... oare mai apuc zilele acelea in viata.

| Sekim a răspuns:

Daca incepe ce scrie in biblia asta, nu numai noi vom plange stai linistit rolling on the floor

| Meme10Memu explică (pentru Sekim):

In Biblie e scris ca credinciosii vor supravietui Armaghedonului si vor transforma Terra intr-un paradis terestru unde nu vor mai fi razboaie, boli, moarte si niciun fel de suferinta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Meme10Memu):

Terra va arde.winking
Vor fi un cer nou și un pământ nou.

| Meme10Memu explică (pentru anonim_4396):

Psalmul 104:5:"Tu ai aşezat pământul pe temeliile lui,
şi niciodată nu se va clătina." Deci pamantul nu va arde. 2 Petru 3 se refera prin pamant la o noua societate de oameni a caror minte e innoita prin Iisus. Prin ceruri se refera la guvernari iar Dumnezeu va aduce o guvernare noua.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Meme10Memu):

La 2 Petru 3 scrie că pământul cu tot ce este pe el va arde. Și pământul și TOT ce e pe el...

| Meme10Memu explică (pentru anonim_4396):

Se refera la mandria oamenilor de rand necredinciosi care va arde. Mandria, trufia, faima, prestigiul sunt ca niste vesminte pe care le au cei ce nu cred. Aceste vesminte, renumele lor va arde va fi redus la nimic.

| nicu991 a răspuns:

Ce ma fac eu fiindca n-am stiut de asa ceva pana acum... La capitolul asta sunt total pe langa. Vreau sa scap, help meeee rolling on the floor

| Meme10Memu explică (pentru nicu991):

Daca vrei sa scapi sa nu prea te afisezi ca esti credincios desi in inima ta crezi ca Iisus e salvatorul. Sa dezvalui ce crezi cu adevarat doar cand gasesti pe cineva care cauta adevarul.
Cand ai intalniri de gradul trei cu oameni.

| Osneros a răspuns:

Da, vom face glume și pe patul de moarte.

| catalynx a răspuns:

Hai la un wot sa vedem cum e armaghedonul, te bagi?

| Alive99 a răspuns:

Probabil ca nu

| TFL a răspuns:

A trecut ceva timp de când nu am mai citit o intrebare cretina

| sierra1 a răspuns (pentru TFL):

Să fim serioși: e plin de ele!