| VasileBen a întrebat:

"Cea mai bună explicație, potrivit fizicienilor, este că muonul este împins de tipuri de materie și energie complet necunoscute fizicii."

In Biblie este scris la Ecclesiastul 3:11b:"fără ca omul să poată înţelege lucrarea pe care o face Dumnezeu, de la început până la sfârşit."

https://www.descopera.ro/......-50-de-ani

E corect, nu?

3 răspunsuri:
| h379m3973423 a răspuns:

Nu. ce-i asta!? Te doare capul doar citind-o. Ai băgat niște termeni ce nu au nici o legătură, fără să cunoști vreunul. Ești ca dani89 ăla, dar din tabăra astalaltă.

Poate te ajută F.A. 1:6, 7 să înțelegi Ecl. 3:11b -_-

| DoctorulManhattan a răspuns:

Aceste articole sunt,, blasfemii" stiintifice, scrise ca toate articolele ca sa atraga cititorii. E firesc sa descoperim tot mai multe lucruri despre particule dar fie ca vom descifra vreodata sau nu intreg Universul nu inteleg ce legatura are cu ce scrie in Biblie, cel putin nu din citatul pe care l-ai dat

Răspuns utilizator avertizat