| Octavian199 a întrebat:

Cea mai mare minune pe care o putea face Iisus, era sa scape de crucificare, nu? Dar nu a putut.Asa 'insemneaza' ca Iisus nu a facut minuni.

9 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Exact! Fiind un om simplu si atat, nu putea a se opune asasinarii planificate de mafioti, am scris detalii la celalalt topic cu datul lui de catre tacsu pentru pacatul nostru. Vezi? Faptele dovedesc adevarul, dar trebuie capacitate de analiza, o minte agera sa te prinzi de tot.

| doctorandus a răspuns (pentru Mosotti):

Eu daca eram Diavolul l-as fi lasat sa moara batran, sarac si uitat de lume.

| Mosotti a răspuns (pentru doctorandus):

Nu aveai de ce, ca isus era un om simplu dar bun, tinea cu saracii, de aia a si fost asasinat.

| Celcestietot a răspuns:

Una este să nu vrei, alta să nu poți.

| Octavian199 explică (pentru Celcestietot):

¶Eu zic ca sunt Iisus, dar nu vreau sa fac minuni, ca nu vreau, dar tu trebuie sa crezi in mine¶

| Celcestietot a răspuns (pentru Octavian199):

A făcut minuni, scrie in Biblie!

| Octavian199 explică (pentru Celcestietot):

Asa pot sa scriu si eu o carte despre cainele meu ca face minuni.

| Celcestietot a răspuns (pentru Octavian199):

Păi doar tu sau mai multi?

| Octavian199 explică (pentru Celcestietot):

Le induc la unii in cap asta si gata.