| anonim_4396 a întrebat:

Cei care au numele de Emanuel sunt toti pocaiti sau nu neaparat?

4 răspunsuri:
| Octavian199 a răspuns:

Nu toti cu numele de Ilie si-au ucis parintii.Asa cum a facut 'Sfantul Ilie' rolling on the floor

| NGheorghe a răspuns:

Eu din câte știu, pe toți pocăiții ii cheama Emanuel... in casă big grin

| Irinel15123532 a răspuns:

Nu neaparat, nu putem face o generalizare, dar majoritatea cu numele din biblie fac parte din familii de pocaiti, Emanuel, Rafael, Samuel, Estera. Din nou, nu este o generalizare, dar numele acestea sunt mai dese printre credinciosi.

| LupusDei1993 a răspuns:

Am un frate pe nume Anton Emanuel. Si nu, e secular laughing