| TrăieşteClipa a întrebat:

Cele 10 plagi ale Egiptului au fost primele acte de terorism care au înspăimântat lumea?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu le.as considera mai degraba acte de intimidare, amenintare si santaj. Poate chiar si hartuire care, acum, conform noului cod penal, ar fi pedepsite cu cateva luni de inchisoare sau amenda.Ar scapa si asta...

3 răspunsuri:
| TrăieşteClipa explică:

"care au afectat doar egiptenii nu oamenii simplii"
Sa inteleg ca egiptenii nu erau oameni?

| clau44 a răspuns:

Cum poti sa-l acuzi pe Dumnezeu de terorism? El a incercat sa-si salveze poporul, dar Ramses al II-lea a refuzat, pentru aceea Dumnezeu a dat cele 10 plagi, care au afectat doar egiptenii nu oamenii simplii. Terorismul afecteaza si civilii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru clau44):

Tu vorbesti serios?
Dupa tine milioanele de crime din biblie realizate de si din ordinea lui "Dumnezeu" nu sunt acte de terorism?